TÜRKİYE-TUNUS İŞ FORUMU

Türkiye-Tunus İş Forumu ve İkili iş görüşmeleri toplantısı, 22 Nisan 2019 tarihinde WOW Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Forum, Ticaret Bakan Yardımcısı Tuna Turgay, Sanayi ve Teknology Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, Tunus Ankara Büyükelçisi Mohamed Fayçal Ben Mustapha, Tunus Ekonomiden Sorumlu Dışişler Bakan Yardımcısı Hatem Farajanı, T.C. Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan, Türkiye-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın, Türkiye-Tunus İş Konseyi Başkanı Erdem Çenesiz, İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, 200 Türk firması ve 50 Tunuslu firma temsilcileri katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İş Forumun açış konuşması yapan Ticaret Bakan Yardımcısı Tuna Turgay, Tunus ile Sahralatı Afrika ülkelerinde ortak projeleri gerçekleştiribiliriz, bu ortaklığın dış ticaret hacmi beklenen seviylere yükselteceğını inanıyorum dedi. Akabinde konuşma yapan Sanayi ve Tekonoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, Bakanlığımız bağlı TÜBİTAK kuruluşu ile Tunus'ta teknoloji alanında ortak projeler gerçekleştiribiliriz  özellike Tekno Parklar kurluşunda sanayi alanda işbirliğimizi genişletebiliriz dedi.

Düzenlenen etkinliğin ikinci bölümünde panel kısımında yer alan Türkiye-Tunus İş Konseyi Başkanı Erem Çenesiz ve Türkiye Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın panelist olarak katıldı.

Forumun  açılış konuşmalarından sonra ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.