TÜRKİYE-UMMAN İŞ KONSEYİ’NİN UMMAN SULTANLIĞI ANKARA BÜYÜKELÇİSİ QASIM MOHAMED SAYIN SALIM AL SALHI ZİYARETİ

TÜRKİYE-UMMAN İŞ KONSEYİ'NİN UMMAN SULTANLIĞI ANKARA BÜYÜKELÇİSİ QASIM MOHAMED SAYIN SALIM AL SALHI  ZİYARETİ, 9 ŞUBAT 2018, ANKARA

Türkiye – Umman İş Konseyi Yürütme Kurulu, Umman Sultanlığı Ankara Büyükelçisi Sayın Qasim Mohamed Salim Al Salhi'yi 9 Şubat 2018 tarihinde Büyükelçilik makamına ziyaret gerçekleştirdi.

Türkiye – Umman İş Konseyi Başkanı Orhan Güner, Türkiye ile Umman ilişkilerinin yüksek seviye olduğunu; ancak ticari ve ekonomik alanda yetersiz olduğu iletti. Yeni dönemde ekonomik ve ticari ilişkileri yükseltmek üzere hazır ve istekli olduklarını belirtti. Katılım sağlayan üyeler kendi firmalarını Büyükelçiye tanıttı, hali hazırda orada iş yapan firma temsilcileri ise yaşadıkları sorunları Büyükelçiye iletti.

Umman Sultanlığı Ankara Büyükelçisi Sayın Qasim Mohamed Salim Al Salhi ise ziyaretlerinden dolayı çok memnun olduklarını söyledi. Büyükelçi olarak siyasi konulardan çok ticari ve ekonomik faaliyetlere ağırlık vereceğini belirtti. Ülkesinde bulunan Türk firmalarından memnun olduğu ve bu sayının artmasını istedikleri özellikle belirtti. İnşaat alanında güzel çalışmaların yapıldığını gözlemlemekle beraber, sektörel çeşitliliğin arttırılması gerektiğini söyledi. Pek çok alanda yatırım alanı bulunan Umman Sultanğı'nda, inşaatın yanında balıkçılık, maden vb. diğer sektörlerinde Türk firmaları beklediğini iletti.

İş Konseyi Başkanı Orhan Güner, ziyaretin sonunda Büyükelçi'ye hediyelerini takdim edip, memnuniyetlerini dile getirdiler.