WEBİNAR: KOVİD-19 DÖNEMİ VE SONRASINDA TÜRKİYE-SAHRAALTI AFRİKA İLİŞKİLERİ

Kovid-19 salgını dünyanın en gelişmiş ekonomilerine ve sağlık sistemi en güçlü ülkelere zorlu günler yaşatıyor. Bu süreçte dünyanın gözü sağlık altyapısının oldukça zayıf olduğu Afrika ülkelerinde. Afrika Birliği verilerine göre hâlihazırda (04.05.2020) kıtada görülen vaka sayısı 40 binin üzerinde. Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomik Komisyonu (UNECA) tarafından yayınlanan raporda, Afrika kıtasında yeterli önlemler alınmadığı takdirde 300 bin ila 3,3 milyon kişinin hayatını kaybedebileceği ifade ediliyor.

Bu bağlamda, DEİK/Türkiye-Afrika İş Konseyleri ev sahipliğinde, 7 Mayıs 2020, Perşembe günü 15.30-17.00 saatleri arasında Kovid-19 Dönemi ve Sonrasında Türkiye-Sahraaltı Afrika İlişkileri konulu bir webinar düzenlenecektir.

Söz konusu webinarda, salgın döneminde Sahraaltı Afrika ile ilişkilerde Türkiye'nin öncelikleri, kriz sonrası ilişkilerde beklenen gelişmeler ve önlemler, kriz sonrası mevcut sorunların üzerine eklenebilecek yeni sorunlar ve çözüm stratejileri ile kriz sonrası bölgede yeni trendler ve dijital diplomasi nasıl olacak gibi soruların değerlendirilmesi hedeflenmektedir.

Kayıt için: https://zoom.us/webinar/register/WN_0kr62qaARymi2B5M1X4vaw