ZİMBABVE VE GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ İŞ İNSANLARI HEYETİ

Kurulumuz organizasyonu ve THY işbirliğiyle 28 Temmuz-6 Ağustos 2017 tarihleri arasında Güney Afrika Cumhuriyeti ve Zimbabve'ye yönelik bir ticari heyet programı düzenlenecek olup Johannesburg ve Victoria Falls şehirlerini kapsayacak ziyaret kapsamında ikili iş görüşmeleri ve Zimbabve Sanayii Konfederasyonu'nun (CZI) Yıllık Kongresi'ne katılım gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

DEİK/Türkiye-Zimbabve İş Konseyi Karşı Kanat Kuruluşu Zimbabve Sanayi Konfederasyonu (CZI) tarafından "Üretimde Artan Rekabet" teması altında organize edilecek yıllık kongre kapsamında; ikili iş görüşmelerinin yanı sıra Zimbabve'de inşaat, altyapı ve üretim sektörlerindeki gelişmeler ve bu alanlarda planlanan yatırımların kamu ve özel sektör yetkilileri tarafından tartışılacağı oturumlar düzenlenecektir.

Madencilik, altyapı, enerji, tarım, sağlık, tekstil ve giyim (pamuk işleme, iplikçilik, dokuma, tekstil terbiyesi ve örme ürünler), gıda işleme (et ürünleri, konserve, şeker, sigara), mobilya ve kağıt ürünleri, ilaç ve endüstriyel kimyasallar, metal işleme (yapı ve inşaat, çelik tabanlı mobilya, motorlu taşıtlar, demiryolu vagonları, tarım ekipmanları ve aletleri) sektörlerinde güçlü büyüme potansiyeli ile Zimbabve yatırımcılara geniş fırsatlar sunmaktadır.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde yabancı yatırım işlemleri serbestleştirilmiş ve basitleştirilmiş, birkaç istisna hariç ekonominin tüm sektörleri yabancı yatırıma açılmış ve teşvik politikaları geliştirilmiştir. Ülkenin ekonomisinde başta madencilik olmak üzere, turizm, ulaştırma, enerji, imalat/sanayi ve tarım temel sektörlerdir. İmalat sanayi sektöründe gıda, tekstil ve giyim, ayakkabı imalatı, metal, kimyasallar ve kağıt gibi tüketim malları üretimi yer almaktadır. Ayrıca, madencilik makineleri, ulaştırma ekipman ve araçları, elektrikli makineler, elektronik ve otomotiv sektörleri son yıllarda önemli fırsatlar sunmaktadır. 

Taslak programı ekte yer alan ve kısıtlı katılımlı düzenlenecek ziyarete katılmayı arzu eden üyelerimizin 23 Haziran 2017, Cuma günü mesai bitimine kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/404/8825 bağlantısında yer alan katılım formunu doldurarak,  dekontu DEİK'e iletmeleri rica olunur.

İletişim: İrem Develioğlu, İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı
E-posta: africa@deik.org.tr | Tel: 0212 339 50 70


Ek-1: Taslak Program
Ek-2: CZI Kongre Programı
Ek-3: Zimbabve Ülke Raporu
Ek-4: Güney Afrika Cumhuriyeti Ülke Raporu
Ek-5: Katılımcı Listesi


Katılım Koşulları:

1.    Başvuru formunun doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önemle rica olunur.

2.    DEİK paket program bedeli 4.000 ABD Dolarıdır.Paket programa dahil hizmetler: İstanbul-Johannesburg ve Johannesburg-Victoria Falls gidiş-dönüş biletleri, konaklama, ara transferler, safari ve çalışma yemekleri.

3.    Ödeme seçenekleri, formu doldurduktan sonra ekrana gelecektir. Ödeme hesaba havale veya online olarak kredi kartı ile yapılabilmektedir. 
Banka Adı: TÜRKİYE İŞ BANKASI BEYOĞLU ŞUBESİ (1011) 
Hesap Adı: DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU / AFRİKA
Swift: ISBKTRISXXX
IBAN: TR21 0006 4000 0021 0113 3146 38 USD

4.    Başvuru ve ödemeler için son tarih: 23 Haziran 2017, Cuma

5.    Ödeme esnasında bilgiler eksiksiz girildiği takdirde, makbuzunuz tarafınıza gönderilecektir.

6.    Havale yoluyla ödeme yapıldığı takdirde, ödeme dekontlarının DEİK'e (İrem Develioğlu, africa@deik.org.tr) iletilmesi rica olunur. (Kredi kartı ile ödeme yapıldığında bu işleme gerek yoktur)

7.    Katılımcıların, 23 Haziran 2017 tarihine kadar başvurularını iptal etmeleri durumunda, ön avans ödemelerinin iadesi mümkün olacaktır.