HASAN AKGÜN

Hasan Akgün, 1991 yılında Sakarya'da doğdu. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Sakarya'da, lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi ve State University of NY‘da İşletme ve Sabancı Üniversitesi'nde Yönetim Bilimleri bölümlerini okuyarak tamamladı.

Geçmişi 1925 yıllına dayanan Akgün Şirketler Grubu'nun 4. Kuşak Temsilciliğini yapan Hasan Akgün, Grubun birçok şirket ve biriminde yaptığı çalışmalar ve aldığı görevler ile iş hayatına başladı.

Bugün başta Türkiye ve Bulgaristan olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde şirketleri ve sayıları 19'u bulan üretim tesisleri ile global bir şirket haline gelen Akgün Şirketler Grubu'nun yeniden yapılanma, genişleme ve büyüme aşamalarında bizzat bulunmuş ve yönetmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı Akgün Şirketler Grubu başta Seramik ve Vitrifiye olmak üzere Tuğla, Kiremit, Yapı Kimyasalları, Mobilya, İzolasyon Malzemeleri, Porselen Sofra Ürünleri üretimi yapan Sanayi Grubunun yanı sıra Enerji, İnşaat, Otomotiv, Lojistik ve Gayrimenkul alanlarındaki faaliyetlerine büyüyerek devam etmekte, başta ABD ve Avrupa Ülkeleri olmak üzere 56 ülkeye ihracat yapmakta ve 7000'den fazla kişiye istihdam sağlamaktadır.

Hasan Akgün, iş hayatının yanı sıra aralarında DEİK/Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi ve TOBB gibi kurumlarında bulunduğu yurtiçi ve yurt dışında birçok Sivil Toplum Kuruluşu, Sosyal Yardım Kuruluşu ve çeşitli Vakıflarda görev alarak katkıda bulunmakta, aktif bir kongre üyesi olarak da sporla olan ilgisini devam ettirmektedir. 

Hasan Akgün evli olup ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.