MAHSUM ALTUNKAYA

1971 yılında Mardin'in Midyat ilçesinde dünyaya gelen Mahsum Altunkaya nakliyat sektöründe sağlanan başarıları girişimcilik ruhuyla gıda, sağlık, dayanıklı tüketim, tarım, hayvancılık ve enerji gibi bir çok sektöre de taşıyarak ekibinin de girişimci ve inovatif yaklaşımlarla kuruluşa değer katmasını sağlamaktadır.

Bugün Gaziantep merkezli Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından Altunkaya Şirketler Grubu'nun İcra Kurulu Başkanlığını yapan Mahsum Altunkaya, kurumun nakliyat sektörüyle başlayan serüveninin 20 milyar TL'yi geçen cirosu ve 2000'e yakın çalışanıyla dev bir kuruluş olarak devam etmesinde büyük rol oynadı.

Mahsum Altunkaya, büyümenin yanında kurumsallaşma ve markalaşma ile ilgili global prensipleri, yönettiği tüm grup şirketlerine yansıtarak kurumsal gelişim faaliyetlerine büyük önem vermektedir. Kurumsallaşma hedefleri kapsamında sürdürülebilir gelişim çalışmalarını bizzat yöneten Mahsum Altunkaya, stratejik yönetim ve stratejik liderlikteki deneyimlerini ekibiyle paylaşmakta ve tüm iş süreçlerine yansıtmaktadır.

Evli ve 4 çocuk babası olan Mahsum Altunkaya, Altunkaya Şirketler Grubu'ndaki görevlerinin yanı sıra Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı, Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (GAİB) Hububat-Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanlığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Gaziantep Futbol Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.