ORHAN AYDIN

Orhan Aydın, Ankara doğumlu olup Aslen Sivas'ın Akıncılar ilçesindendir. Orta Öğretimini Eyüp İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Lisans Eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde İktisat bölümünü tamamlayarak, Kanada'da MBA programını akabinde de İstanbul Üniversitesinin İktisat bölümünde Yüksek Lisansını tamamlayarak Yüksek İktisatçı unvanını almıştır. Halihazırda İstanbul Üniversitesi İktisat Anabilim dalında Doktora tez çalışmalarını sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce, İtalyanca ve Arapça dillerini konuşabilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

İstanbul Esenyurt ilçesinde, OMA İplik A.Ş. adında iplik üretim tesisleri bulunmakta olup, Türkiye'de sektöre yün veren OMAFIL markası ile işlerine devam etmektedir.

ASKON'da 2014-2017 yıllarında yönetim kurulu üyesi olarak Yeni Yatırımlar Komisyon Başkan Yrd. ve 2016-2017 yılı içerisinde Kurum Genel Sekreterliği görevini, 2017 yılında yapılan ASKON Genel Kurulu sonrası Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Hali hazirda İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Denetim Kurulu görevleri devam etmektedir. ASKON 11. Olağan Genel Kurulu sonrası ASKON Genel Başkanlığına seçilmiştir.