ORHAN AYDIN

Ankara doğumlu olan Orhan AYDIN, aslen Sivas'ın Akıncılar ilçesindendir. Orta öğretimini Eyüp İmam Hatip Lisesinde alan AYDIN, lisans eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünde tamamlamıştır. Kanada'da MBA programı alan AYDIN, İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünde Yüksek Lisansını da tamamlayarak YÜKSEK İKTİSATÇI unvanını almıştır. Orhan AYDIN akademik çalışmalarına, İstanbul Üniversitesi İktisat Anabilim dalında yaptığı doktora ile devam etmektedir.

Akademik kariyerinin yanında ticaret hayatında da aktif faaliyet gösteren Orhan AYDIN, kurucusu ve yöneticisi olduğu OMA IPLIK A.Ş. iplik üretim tesisleri ile, sektörüne yön veren OMAFIL markasını ülke değerlerine katmıştır.

ASKON'da 2014-2017 yıllarında yönetim kurulu üyesi olarak Yeni Yatırımlar Komisyon Başkan Yardımcısı ve 2016-2017 yılı içerisinde Kurum Genel Sekreterliği görevini yürüten Orhan AYDIN, 2017 yılında yapılan ASKON Genel Kurulu sonrası Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştir.

Orhan AYDIN, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Denetim Kurulu görevlerine devam etmektedir.

ASKON 11. Olağan Genel Kurulu sonrası ASKON Genel Başkanlığına seçilen Orhan AYDIN, 12. Olağan Genel Kurulu'nda da genel başkanlığa seçilmiş olup görevini başarıyla sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce, İtalyanca ve Arapça dillerini konuşabilen Orhan AYDIN, evli ve 3 çocuk babasıdır.