PROF. DR. GAZİ YİĞİTBAŞI

Afyon'da 1965 yılında doğan Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı, 1988'de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1989-1993 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak çalıştı, 1996'da  Yrd. Doçent, 1999'da Doçent, 2005'te Profesör oldu.

Akademik çalışmaları esnasında Pittsburg Üniversitesi Otolaryngoloji Departmanı'nda gözlemci, Texas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi Baş Boyun Cerrahisi Departmanı'nda 2 yıl süreyle araştırmacı olarak çalışan Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı'nın ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış 75 bilimsel makalesi bulunuyor.

Akademik ödülleri arasında; Erciyes Üniversitesi  ‘En çok uluslararası yayın kazandıran öğretim üyesi, ayrıca Teksas Üniversitesi'nin 2004 yılında yaptığı bilimsel yarışmada Clinical Translational Research alanında birincilik ödülü vardır.

Akademik kimliğinin yanı sıra üst düzey yöneticiliği ile de bilinen Yiğitbaşı, Nisan 2005-Kasım 2011 tarihleri arasında İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik görevinde bulundu. Bu görevi nedeniyle İzmir Valiliği ve ayrıca Konak Kaymakamlığı tarafından "Üstün Başarı Ödülü" ile ödüllendirildi. Kasım 2011'de Medipol Mega Üniversite Hastanesi Medikal Direktörlüğü Mesul Müdürlüğü görevini üstlenen Prof. Dr. Yiğitbaşı, Eylül 2018'den bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanıdır. DEİK Sağlık İş Konseyi Başkanı olarak 2018-2020 döneminde  görev üstlenmiş ve bu dönemde "En iyi üye ilişkileri ve en çok üye kazandırma" kategorisinde birincilik ödülü almıştır. Halen Hizmet İthalatçılar Birliği (HİB) Yönetim Kurulu Üyesi ve HİB Sağlık Komitesi Başkanı olan Yiğitbaşı, Ocak 2020 itibariyle DEİK Yönetim Kurulu Üyeliğini de üstlenmiştir.