RUSYA FEDERASYONU’NDAN İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ

Rusya Federasyonu’nun Türkiye’deki Ticaret Mümessilliği aracılığıyla Kurulumuza iletilen işbirliği teklifleri, bölge ve sektörel tanıtım bilgileri aşağıda sunulmaktadır:

-Hava fotoğrafçılığı ve video çekiminde kullanılan sabit kanatlı ve döner kanatlı insansız  uçak tipleri üreten FİNCO LLC firmasının tanıtım yazısı ve sunumuna https://www.deik.org.tr/ Contents/FileAction/5862 ve https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5863 adresli bağlantılardan ulaşılabilmektedir.

-Novorossiysk’te yerleşik kapıdan kapıya konteyner taşımacılığı, gümrük hizmetleri, Rusya içi nakliye ve depolama hizmetleri vermekte olan NOVOTRANS YUG firmasının tanıtım sunumuna https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5864 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Krasnoyarsk bölgesinde yerleşik, “WEDGE-LOCK®” marka adı ile madencilik alanında kullanılmak üzere sıkıştırma teknolojisi geliştiren 53 Ltd. firmasının tanıtım yazısına https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5865 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-TROİTSK kağıt fabrikasının web sitesine http://tbf.ru/eng/ adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Alman “NRGroup” iştirakı olan, merkezi elektrik sistemleri üreten BIOTEC firmasının tanıtım yazısı ve sunumuna https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5866 ve https://www.deik.org.tr/Contents/ FileAction/5867 adresli bağlantılardan ulaşılabilmektedir.

-Organik gübre üretimi alanında faaliyet gösteren TORFPROM firmasının işbirliği ve tanıtım bilgisine https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5868, https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5869 ve https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5870 adresli bağlantılardan ulaşılabilmektedir.

-Çeboksarı şehrinde yerleşik dozer ve ekskavatörler için yürüyen aksam parçaları üretimi yapan CHAZ fabrikasının tanıtım yazısı ve ürün kataloğuna https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5871 ve https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5872 adresli bağlantılardan ulaşılmaktadır.

-Volgograd’da faaliyet gösteren YUGZHELDORMASH fabrikasının tanıtım yazısı ve sunumuna https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5873 ve https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5874 adresli bağlantılardan ulaşılabilmektedir.

-Yeni teknolojiler kullanılarak kendi markaları ile içme suyu üreten Astrahan şehrinde yerleşik NANOAQUA firmasının işbirliği teklifini içeren yazısına https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5875 adresli bağlantıdan, tanıtım sunumuna ise https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5877  bağlantısından ulaşılabilmektedir.

-Leningrad Bölgesinde mevcut iş ve yatırım ortamı sunumuna https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5880 , anılan bölgede bulunan Kola Sanayi Parkının tanıtımına ise https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5881 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Tula bölgesinde yerleşik olup, inşaat malzemeleri alanında faaliyet gösteren ve kendi patentlerini geliştiren ARMASTEK firmasının genel tanıtımına https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5882, ayrıca ürün tanıtımına https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5883 adresli bağlantılardan ulaşılabilmektedir.

-Alüminyum doğrama profil üretimi yapan ALTEK firmasının tanıtımına https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6357 adresli bağlantıdan ulaşılmakta olup, ayrıntılı bilgi için firmanın http://altek.su/index.php/en/ adresli web sayfası ziyaret edilebilir.

-Tyumen bölgesinde yerleşik Yalutorovskiy et fabrikasının tanıtımına https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6358 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Endüstriyel liyosel elyaf ve filament iplik üretimi yapan ELBRUS firmasının tanıtım ve işbirliği yazısınahttps://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6359 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-“Sinara Transport Machines” firmasının tanıtım dosyasına https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6360 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Çelik demir alanında üretim yapan Nijniy Tagil şehrinde yerleşik FERROSPLAV firmasının tanıtımına https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6361 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Türkiye’ye tıp malzemeleri satmak isteyen KANONFARMA firmasına http://www.canonpharma.ru /en/ adresli web sayfasından ulaşılabilmektedir.

-Veterinerlik ilaç ve sarf malzemeleri üretimi ile iştigal eden BELFARMAKOM firmasının tanıtım dosyasına https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6362 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Kozmetik malzemeleri üreticisi TEANA firmasının bilgilerine http://www.teana-team.ru/eng/ adresli web sayfasından ulaşılabilmektedir.

Yukarıda bahsedilen firma ve kurumlarla işbirliği yapmak isteyen üyelerimizin doğrudan bağlantı kurmaları veya RF Ticaret Mümessilliğine (Ankara ofis: tel. 0312- 425 20 90, 425 46 90, e-posta: trade.ankara@yandex.ru / İstanbul ofis: tel. 0212-244 35 87 / e-posta: rustradeist@yandex.ru ) başvurmaları gerekmektedir.

Ayrıca, münferit şekilde Kurulumuza iletilen işbirliği teklifleri aşağıda sunulmaktadır:

-SOYUZSNAB şirketler grubu, süt ve süt ürünleri alanında faaliyet gösteren Türk firmaları ile işbirliği kurmak istemektedir. Ayrıntılı bilgi için http://www.ssnab.ru/ web sayfası ziyaret edilebilir veya aşağıdaki irtibatlardan firma yetkilisine ulaşılabilmektedir:

Natalya Polyakova, Pazarlama ve Reklam Departmanı Müdürü
Tel.: +7 (495) 937-87-73, dah.7168
e-posta: polyakova.na@ssnab.ru

-Tataristan’da Alabuga Özel Ekonomik Bölgesinde faaliyet gösteren POLİMATİZ firması, geniş yelpazede inşaat malzemeleri üretmektedir. Firmanın Türkçe tanıtım sunumuna https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6363 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Tataristan’da yerleşik ÇELNI Sanayi Parkı’nın Türkçe sunumuna https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6364 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Moskova’da bulunan LIDINGS hukuk danışmanlık firmasının Türkçe tanıtım dosyasına https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6365 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.