ZEKİ KIVANÇ

1963 doğumlu, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. 

Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı 5 Temmuz 2013 tarihinden itibaren sürdürmektedir.

Mayıs 2018 tarihinden itibaren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir. TOBB'da Tekstil, Konfeksiyon ve Hazır Giyim, Deri, Kağıt, Atık, Enerji Sektör ve Vergi Danışma Kurullarında ve TOBB Ticaret Merkezleri ve TOBB Uyum A.Ş. 'de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini faal olarak sürdürmektedir.

Nisan 2010 tarihinde Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) Başkanlığı görevini iki dönem yürüten Kıvanç, Haziran 2018'den beri ATHİB Tekstil ve Hammaddeleri Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Haziran 2018-2021 tarihleri arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Pamuklu Tekstil Sanayicileri (PTSB) Birliği Başkan Yardımcılığı, Adanaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı, Çukurova Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, AGİAD, MÜSİAD, ASKON ve Türk Amerikan İşadamları Derneği gibi sivil toplum örgütlerinde üyelikleri bulunmaktadır.

Adana'da üretim işletmeleri olan ve Türkiye'nin 1000 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan, 1.600 kişinin istihdam edildiği Kıvanç Tekstil A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.