AB ÜLKELERİNDE SAĞLIK HUKUKUNUN GÜNCEL SORUNLARI ULUSLARARASI SEMPOZYUMU

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) tarafından Kurulumuza iletilen yazıda; 28 Haziran 2012 tarihinde 9.30-12.30 saatleri arasında AB Ülkelerinde Sağlık Hukukunun Güncel Sorunları adlı uluslararası bir seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Jean Monnet St. Etienne Üniversitesi, İstanbul Barosu ve Yeditepe Üniversitesi işbirliği ile düzenlenecek söz konusu sempozyumda, AB’de sağlık politikaları, Türkiye ve AB’de hasta hakları (sınır aşırı sağlık hizmetlerinde hasta hakları), AB’de sağlık ürünlerinin serbest dolaşımı, sağlık hukuku uygulamaları gibi konuların uzmanlarca ele alınması öngörülmektedir.

Ekte bilgilerinize sunulan sempozyum programında St. Etienne Jean Monnet Üniversitesi'nden Prof. Dr. Malik Laazouzi,  Doç. Dr. Natacha Vigne, Doç.Dr. Beatrice Espesson-Vergeat ve Doç. Dr. Mouna Moungache ile  Prof. Dr. Hakan Hakeri ve Avukat Halide Savaş’ın bahsi geçen konular üzerine sunumlar yapacağı belirtilmektedir.
 
Sempozyuma katılım kısıtlı olup, başvuru sırasına göre alınacaktır. Simultane tercüme hizmetinin verileceği toplantıya katılım sağlamak isteyen üyelerimizin, en geç 27 Haziran 2012  Çarşamba günü saat 14.00’e kadar, İktisadi Kalkınma Vakfı’ndan Zuhal Yılmaz’a (tel: 02122709300 veya e-posta: zyilmaz@ikv.org.tr) katılım durumlarını iletmeleri rica olunur. 


Saygılarımla,


Ek 1: AB Ülkelerinde Sağlık Hukukunun Güncel Sorunları Uluslararası Sempozyumu Programı