ABD TİCARET ODASI – TÜSİAD RAPORU LANSMANI

TÜSİAD tarafından iletildiği üzere; TÜSİAD ile ABD Ticaret Odası (US Chamber of Commerce - USCC) ortaklığında hazırlanan “Yeni Dönemde Türk-Amerikan Ekonomik İlişkileri: Daha Güçlü bir Ortaklık için Analiz ve Öneriler” başlıklı rapor, 12 Nisan 2012 tarihinde 10.00-14.00 saatleri arasında İstanbul Ceylan Intercontinental Oteli’nde bir seminer ile kamuoyuna tanıtılacaktır.

Türkiye ile ABD arasındaki ikili ekonomik ilişkileri geliştirmeye yönelik çalışmalar kapsamında, ABD Ticaret Odası ve TÜSİAD’ın stratejik iş geliştirme birimi TÜSİAD International bünyesinde faaliyet gösteren ABD Çalışma Grubu’nun koordinasyonunda Sidar Global Advisors tarafından hazırlanan rapor, iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerinin mevcut durumunu ve yasal boyutunu analiz ettikten sonra, küresel ve çok taraflı bir çerçeve içerisinde başarılı sektör ve firma örneklerine de dikkat çekerek ikili ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik önerilerde bulunmaktadır.
 
Raporun ABD’deki tanıtımı Washington D.C.’de 14 Mart 2012 tarihinde ABD Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Michael Camuñez’in de katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Raporun Türkiye tanıtımının yapılacağı 12 Nisan tarihli bu toplantıya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Naci Koru’nun katılımı beklenmektedir.

Söz konusu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin ekteki başvuru formunu doldurarak en geç 11 Nisan 2012 Çarşamba günü saat 13.00’e kadar TUSİAD’a (e-mail: zalacam@tusiad.org veya Fax: 0212 251 70 05) iletmeleri beklenmektedir.

 

Ek: Başvuru Formu, Taslak Program