BELÇİKA VELİAHT PRENSİ PRENS PHİLİPPE’İN ZİYARETİ VESİLESİYLE DÜZENLENECEK TÜRK-BELÇİKA İŞ FORUMU, 17 EKİM 2012, İSTANBUL

 

DEIK-TOBB işbirliğiyle, Brabant Dükü Belçika Veliaht Prensi Prens Philippe ve beraberindeki geniş işadamları heyetinin Türkiye ziyareti vesilesiyle 17 Ekim 2012 tarihinde İstanbul Swissotel’de “Türk-Belçika İş Forumu” gerçekleştirilecektir.

 

Ekonomi Bakanı Sn. Zafer Çağlayan’ın da katılımıyla onurlandıracağı Türk-Belçika İş Forumuna, inşaat/altyapı, lojistik, enerji, çevre teknolojileri, inşaat, finans, telekomunikasyon ve kimya başta olmak üzere  çeşitli sektörlerden çok sayıda Belçikalı firma katılacaktır. Belçika iş adamları heyetinin bilgileri ekte dikkatinize sunulmaktadır.

 

Belçika firmaları inşaat/altyapı alanlarında dünya çapında önemli projelerde yer almaktadırlar. Çevre teknolojileri konusunda geniş bir bilgi birikimi ve deneyime sahiptirler. Ayrıca, Avrupa pazarındaki konumu ve gelişmiş ulaşım ağı ile bölge önemli bir lojistik merkezi konumundadır.

 

Forum kapsamında lojistik sektöründe işbirliği olanakları; inşaat sektöründe işbirliği fırsatları ve yeşil teknolojilerin kullanımı ile ilgili kapsamlı atölyeler düzenlenecek; dileyen üyelerimiz ise bu atölyelerle eş zamanlı olarak Belçikalı firmalarla ikili görüşmeler gerçekleştirebileceklerdir.

 

Söz konusu toplantıya ilgili üyelerimizin katılımını diler, katılım teyitlerinin ekteki form aracılığıyla 16 Ekim 2012 günü mesai bitimine kadar DEİK’e (Ayşe Aygün, E-mail: abstaj@deik.org.tr; Tel: 0212.3395081) iletilmesini rica ederiz.