BOSNA HERSEK FEDERASYONU BAŞBAKANI’NIN KATILIMIYLA BOSNA HERSEK ÖZEL OTURUMU

Marmara Grubu Vakfı 15.Avrasya Ekonomi Zirvesi kapsamında DEIK/ Türk-Bosna Hersek İş Konseyi koordinasyonuyla Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı’nın ve beraberinde Devlet ve Federasyon düzeyinde 6 Bakan’ın katılımıyla 11 Nisan 2012 tarihinde 14:00’de başlayan ve T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız’ın katılacağı iletilen Ekonomi ve Enerji Oturumu’nun devamında, Bosna Hersek Özel Oturumu gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Toplantıya Bosna Hersek Federal hükümetini ve Federasyonu temsilen  Ekonomi, Ulaştırma, Eğitim, Enerji-Madencilik ve Sanayi, Maliye, Kalkınma ve Girişimcilik Bakanlarının katılımları öngörülmektedir. Bosna Hersek ile ikili ekonomik ilişkilerinde önem taşıyan hidroelektrik santraller, otoyol ve altyapı inşaatı, tarım ve hayvancılık sektörlerinden katılım sağlanmasının yararlı olacağı iletilmektedir. Katılım sağlayacak bakanların öz geçmişleri Türk firmaları için önemli olan konu başlıklarını içeren haliyle ekte yer almaktadır.

İlgilenen üyelerin DEİK’e (Gamze Eren, E-posta:geren@deik.org.tr) adresine ekte yer alan form aracılığı ile 10 Nisan Salı günü mesai bitimine kadar başvurmaları gerekmektedir.

 

Ek: Bosna Hersek Federasyonu Bakanları Özgeçmiş