ÇİN HC NİNGXİA HUİ OTONOM BÖLGESİ YATIRIM VE DESTEK AJANSI HEYETİ İLE TOPLANTI VE İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ, 11 OCAK 2013 İSTANBUL

Sayın Üyemiz,

Çin Halk Cumhuriyeti Ningxia Hui Otonom Bölgesi’nden gelecek olan üst düzey bürokrat heyeti ve bölgenin en önemli firmaları ile karşılıklı ticaret ve yatırım fırsatları hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere 11 Ocak 2013 tarihinde, 10:00 – 12:30 saatleri arasında İstanbul TOBB  Plaza’da ekte yer alan heyet üyeleri ile bir toplantı ve ikili iş görüşmeleri düzenlenecektir.
 

Söz konusu ikili iş görüşmelere tekstil, hazır giyim, helal gıda, alüminyum, şarap üretimi ve deri gibi potansiyel arz eden diğer tüm sektörlerde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız katılım sağlaması önem arz etmektedir.
 

Tekstil – hazır giyim: Bir devlet işletmesi olan Ningxia Zhongyin Cashmere (www.zhongyincashmere.com) özellikle tekstil alanında Türk firmaları ile ortaklık kurmak ve satın alma ve birleşmeler gerçekleştirmek istemektedir. Alüminyum: Invest Ningxia Alüminium,  Çin’in en büyük üçüncü büyük işletmesidir. Deri: Türkiye’den deri ve deri ürünleri satın almayı planlamaktadır. Helal gıda: Türkiye’ye koyun ve sığır eti ihraç etmek istemektedir. Şarapçılık: Investing Ningxia wine, Çin’in en büyük şarap üretim tesislerinden biridir. Türk firmalar ile işbirliğini geliştirmek istemektedir.
 

Etkinliğimize katılmayı düşünen üyelerimizin en geç 10 Ocak  2012 tarihine kadar  DEİK’e  (Adem Kula, Tel : 0 212 339 50 83, Faks: 0 212 270 37 84, E-posta : akula@deik.org.tr )katılım teyidi vermeleri rica olunur.

Saygılarımla,
                            
Ek – 1 Ningxia Hui Otonom Bölgesi Yatırım ve Destek Ajansı Heyet Listesi
Ek – 2 Katılım Forumu ve Program