CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN TÜRKMENİSTAN RESMİ ZİYARETİ KAPSAMINDA TÜRK İŞ ADAMLARI HEYETİ ZİYARETİ, 6 – 7 KASIM 2014, AŞKABAT

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 6 – 7 Kasım 2014 tarihlerinde Türkmenistan’a resmi ziyaret gerçekleştirecektir. Söz konusu ziyarete, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonu ile üst düzey işadamlarından oluşan bir heyetin eşlik etmesi öngörülmektedir.

Ziyaret programı kapsamında, 7 Kasım 2014 tarihinde Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta her iki ülke Cumhurbaşkanlarının onurlandırmasıyla Türkmenistan’da yatırım olanakları ve iş fırsatlarının ele alınacağı “Türkiye – Türkmenistan İş Forumu” düzenlenecektir. İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik işbirliğinde başlıca sektörler olarak inşaat, inşaat malzemeleri, turizm, tekstil, enerji, tarım ve gıda sektörleri öne çıkmaktadır.

Bu bilgiler ışığında, anılan ziyarete katılımınızı diler, 3 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar ekteki form aracılığıyla (500 Avro tutarındaki avansın ödendiğine dair banka dekontu ile birlikte) DEİK’e (H. Çağla Mazlum; Tel. 0212.3395010; e-posta: cmazlum@deik.org.tr) katılım teyidi verilmesini rica ederim.

Kapsamlı ziyaret programı ve diğer detaylar katılım müracaatında bulunan işadamlarımıza bilahare iletilecektir. Türkmenistan Türk vatandaşlarına vize uygulamakta olup, vizesi bulunmayan katılımcılara bu konuda gerekli destek sağlanacaktır.


Saygılarımla,


EK: Başvuru Formu (2 Sayfa)