LİBYA YATIRIM ZİRVESİ, 9-11 MAYIS 2017

T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından Kurulumuz'a iletilen yazıda Libya Özelleştirme ve Yatırım Kurulu'nun (PIB) desteğiyle, "International Research Networks(IRN)" adlı İngiliz şirketi tarafından 9-11 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul, Pera Palace Hotel Jumeirah'da "2017 Libya Yatırım Zirvesi" gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Anılan yazıda, IRN tarafından 2012 yılından bu yana İstanbul, Roma ve Londra'da Libya Kamu Kurumları ve yabancı iş çevrelerinin bir araya getirildiği çeşitli ekonomik etkinliklerin düzenlendiği ifade edilerek, bu yıl yine İstanbul'da gerçekleştirilecek konferansta enerji, müteahhitlik, ulaşım ve sağlık sektörlerinde yatırım ve iş olanaklarının ele alınmasının öngörüldüğü ve anılan konferansa Libya, İngiltere ve Fransada'dan konuşmacıların katılacakları kaydedilmektedir. 

Söz konusu yazıda devamla, Misurata Başkonsolosumuz Sinan Yeşildağ'ın görüştüğü PIB Başkanı Bensai'nin bahse konu konferansta özellikle enerji ve müteahhitlik alanlarındaki iş ve yatırım imkanlarının değerlendirileceği, Türk özel sektöründen birçok firmanın ve Libya kurumlarından temsilcilerin iştirak edeceği, Başkanlık Konseyi ve Temsilciler Meclisi'nin davet edildiğini ifade ettiği belirtilmektedir.  

Konferansa katılım koşulları ve irtibat bilgilerini içeren broşür ve PIB Başkanı Louia Bensasi ile yapılan mülakata dair metin ekte sunulmaktadır.