LİTVANYA CUMHURBAŞKANI SAYIN DALİA GRYBAUSKAİTĖ’NİN RESMİ ZİYARETİ KAPSAMINDA TÜRKİYE - LİTVANYA İŞ FORUMU, 09 ARALIK 2014, İSTANBUL

Litvanya Cumhurbaşkanı Sayın Dalia Grybauskaitė’nin Türkiye’ye resmi ziyareti kapsamında, DEİK organizasyonu ve Litvanya Ticaret ve Sanayi Odası ile Enterprise Lithuania işbirliğiyle 09 Aralık 2014 Salı günü saat 09. 00 – 14. 30 arasında “Türkiye – Litvanya İş Forumu” İstanbul Conrad Hotel’de düzenlenecektir. Konuk Cumhurbaşkanı ile beraber her iki ülke Ekonomi Bakanları Sayın Nihat Zeybekci ve Sayın Evaldas Gustas’ın İş Forumu’na katılımları beklenmektedir.

Litvanya, İskandinav ve BALTIK ülkeleri arasında bir köprü görevi görmekte olması sebebiyle ulaştırma altyapısını Trans – Avrupa şebekesine ekleyerek, ülkeyi bir lojistik merkez haline dönüştürmeyi hedeflemektedir. Bu itibarla, anılan İş Forumu’nda Litvanya’da yatırım imkanları ve işbirliği fırsatları, Avrupa Birliği’nin önde gelen ulaşım ve lojistik merkezlerinden birisi olarak Litvanya ve yüksek teknoloji (bilişim, lazer ve doğa bilimleri) konularında sunumlar gerçekleştirilecektir.

Bilgi ve iletişim teknolojileri, lazer teknolojileri, biyoteknoloji, lojistik ve ulaştırma,kereste, gübre, hayvan yemleri (büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı), süt ve et ürünleri gibi gıda ve hayvancılık sanayi ürünleri alanlarında faaliyet gösteren Litvanya firmalarından üst düzey temsilcilerin yer aldığı işadamları heyeti ile ikili firma görüşmeleri gerçekleştirme imkanı bulunacaktır.

Litvanya’dan katılım sağlayacak üst düzey iş dünyası temsilcilerinin yer alacağı heyetin listesi ile  Türkiye – Litvanya İş Forumu’nun taslak programı ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

Litvanya ve Türkiye arasındaki  ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi açısından önem arz eden Türkiye – Litvanya İş Forumu’na katılımınızı diler, katılım sağlamak isteyen iş dünyası temsilcilerimizin ekte yer alan katılım formunun eksiksiz doldurarak 5 Aralık 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar DEİK’e (Aycan Damalı, adamali@deik.org.tr; tel: 0212 339 50 74, faks: 0212 339 50 65) iletmesi gerekmektedir.