T. C. EKONOMİ BAKANI SAYIN NİHAT ZEYBEKCİ’NİN TATARİSTAN ZİYARETİ ÇERÇEVESİNDE TÜRKİYE-TATARİSTAN İŞ FORUMU VE TÜRKİYE-RUSYA İŞ KONSEYİ XVII. ORTAK TOPLANTISI

T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin 27 Mart 2015 tarihinde Tataristan’a yapacağı ziyaret çerçevesinde, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhurbaşkanı Sayın Rustam Minnihanov’un katılımlarıyla Türkiye-Tataristan İş Forumu ve ayrıca, 30 Mart 2015 tarihinde Moskova’da Türkiye-Rusya İş Konseyi’nin XVII. Ortak Toplantısı düzenlenecektir.

DEİK / Türkiye-Rusya İş Konseyi organizasyonunda gerçekleştirilecek olan söz konusu ziyaret kapsamında düzenlenecek İş Forumu ve İkili İş Görüşmelerinin yanı sıra, işadamları heyetine yönelik Hayat Kimya fabrika açılışı, “Alabuga” Özel Ekonomik Bölgesi, “IT-Park” Yüksek Teknolojiler Parkı, “Khimgrad Teknopolis” Endüstriyel Parkı, “Tyulaçi” Sanayi Bölgesinin ziyareti ve Kazan’da kültür programı öngörülmektedir.

Tataristan ziyaretine katılacak işadamlarımızın 29 Mart 2015 tarihinde Moskova’ya devam ederek 30 Mart, Pazartesi günü Türkiye ve Rusya’dan üst düzey yetkililerin katılacağı Türkiye-Rusya ve Rusya-Türkiye İş Konseylerinin Ortak Toplantısına katılmaları öngörülmektedir. 1991 tarihinde kurulduğundan bu yana dönüşümlü olarak Türkiye ve Rusya Federasyonu’nda yapılan ve gündeme aldığı sorunlar ve katılımcıların nitelik ve niceliği açısından özel sektörde iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğinin kilometre taşlarını oluşturan en önemli etkinliklerden biri olan ve  bu yıl on yedincisi yapılacak olan İş Konseyi Ortak Toplantısının gündemine enerji, tarım ve turizm alanında işbirliği konularını alınacaktır. Ancak ziyaretin Moskova ayağına katılmayı arzu etmeyen firma temsilcilerimiz için 28 Mart, Cumartesi günü Kazan’dan İstanbul’a dönüş alternatifi dikkate alınacaktır.

Anılan ziyarete katılmayı arzu eden üyelerimizin, en geç 20 Mart 2015, Cuma günü mesai bitimine kadar http://kayit.deik.org.tr/KatilimFormu/44/19 adresli internet bağlantısı üzerinden online kayıt yaptırmaları, sadece Tataristan ziyaretine katılacakların kişi başı 1500 Avro, programın tamamına katılacakların ise kişi başı 2000 Avro avans tutarını online kayıt sayfasında belirtilen hesaba yatırmalarıgerekmektedir. Söz konusu avans tutarına İstanbul’dan gidiş ve dönüş uçak biletleri, konaklama, transfer, tercüme hizmetleri vb. dahildir. Üzerindekatılımcının ad ve soyadının belirtildiğikatılım ücretinin yatırılmış olduğunu gösterir dekontların avrasya@deik.org.tre-posta adresine iletilmesi rica olunur.

Etkin ve tatmin edici ziyaret programının hazırlanabilmesi için, ayrıca Kazan uçağında ayrılan yerlerin sınırlı olması nedeniyle başvuruların yukarıda belirtilen tarihten önce ve mümkün olduğu kadar erken yapılması önem arz etmektedir.