YENİ ATANAN T.C. SRİ LANKA BÜYÜKELÇİSİ SN. İSKENDER OKYAY VE SRİ LANKA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SN. WİJERATNE BHARATİ İLE TANIŞMA TOPLANTISI VE ÇALIŞMA YEMEĞİ, 21 OCAK 2013, İSTANBUL DEİK

Sayın üyemiz,

DEİK / Türk – Asya Pasifik İş Konseyleri  tarafından 21 Ocak  2013 tarihinde saat 12.00’de TOBB Plaza Giriş katı Toplantı Salonu’nda, yeni atanan T.C.Sri Lanka Büyükelçisi İskender Okyay ve Sri Lanka Ankara Büyükelçisi Sn. Wijeratne Bharati ile bir tanışma toplantısı ve çalışma yemeği düzenlenecektir.

Söz konusu toplantıya, Sri Lanka, Hindistan, Bangladeş ve Pakistan ile ticaret ve yatırım ilişkisi bulunan firma ve sektör temsilcilerinin katılması önem arz etmektedir.

Güney Asya'da, 20 milyonu aşkın nüfusu ve satın alma paritesine göre 120 milyar doları aşkın GSYİH  ile Hindistan'ın sadece 31 kilometre güneyinde bulunan Sri Lanka, siyasi istikrara kavuşmuştur. Yeni dönemde, ekonomisi hızla büyümesi beklenen Sri Lanka’nın ekonomik reformları da hızla hayata geçirerek yatırımcıları çekmeye çalışmaktadır.

Girişimcilerimizin Sri Lanka pazara ilişkin görüş, beklenti ve sorunlarını konuk Büyükelçilerle paylaşamaları beklenen toplantıda, Sri Lanka Ankara Büyükelçisi Sn. Wijeratne Bharati de bir sunum yapacaktır.   

Toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin en geç 21 Ocak 2013, Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar DEİK’e (Adem Kula, Tel: 0212 339 50 83, E-mail: akula@deik.org.tr / Faks: 0212 270 37 84 ) katılım teyidi vermeleri gerekmektedir.
Saygılarımla,

Ek – Katılım Forumu