BREZİLYA'DA İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI SEMİNERİ,İSTANBUL

BREZİLYA'DA İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI SEMİNERİ

DEİK/Türkiye-Brezilya İş Konseyi tarafından, Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu ile iş birliğinde Brazilya'da hali hazırda iş yapan ve iş yapmayı planlayan firmaları bilgilendirmek amacıyla 10 Mayıs Cuma günü, River Plaza'da "Brezilya'da İş ve Yatırım Fırsatları Semineri" düzenlenmiştir. 

Dünyanın en büyük 9'uncu ekonomisi ve Latin Amerika'nın en büyük ekonomisi olan Brezilya, küresel aktör olma yönünde önemli aşamalar kaydetmiştir. Araştırmalara göre 2020 yılında Brezilya tüketici pazarının 3,5 trilyon dolarla dünyanın 5'inci büyük pazarı haline geleceği tahmin edilmektedir.

Brezilya hükümeti, ülkenin ekonomik büyümesine katkıda bulunacağına inanılan ve hükümetin öncelikli alanlar listesinde yer alan sektörlerdeki yatırımlara teşvik sağlamaktadır. Bu alanlar; tarım, teknoloji, emek ağırlıklı sanayi kolları ile ihtiyacı ithalat yoluyla karşılanan malların üretimini kapsamaktadır. Turizm, ağaçlandırma, gemi yapımı, selüloz, kimya, petro-kimya, otomotiv, uçak sanayi ile tekstil ve gıda sektörleri de teşvik sağlanan alanlardır.

Toplantıda gerçekleştirilen sunumlar ekte bilgilerinize sunulmaktadır.