GÜRCİSTAN ÇALIŞMA, SAĞLIK VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SN. DAVİD SERGEENKO İLE ÇALIŞMA KAHVALTISI

İstanbul'da saat 10.00-12.00 arasında, Konsey üyeleri ile Sayın Bakan David Sergeenko arasında bir çalışma kahvaltısı düzenlenecektir. (önümüzdeki günlerde mekanın belirlenmesi öngörülmektedir)

Gürcistan Çalışma, Sağlık ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın David Sergeenko ile Konsey üyeleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar merkezinde bir çalışma kahvaltısı düzenlendi. Kahvaltıda Sayın Bakan, Gürcistan'da devletin bazı sağlık hizmetlerini, vatandaşları için yurt dışında işbirliği yaptığı sağlık kuruluşlarında karşılandığını ve ağırlıkla onkoloji tedavileri için bunun uygulandığını belirtti. 

Toplantıya Başkanlık eden Konsey Başkan Vekili Dr. Hasan Kuş, Türkiye'deki sağlık sistemi ve sağlık turizmi potansiyeli hakkında bilgi verdi. Türkiye'de Gürcü hastalara tedavi hizmeti sunan sağlık kuruluşu temsilcileri gözlemledikleri konuları Sayın Bakan ile paylaştı. 

Gürcistan ile sağlık alanında eğitim, hasta tedavisi alanlarında karşılıklı işbirliklerinin yapılabileceği ifade edilerek, önümüzdeki dönemde karşılıklı sağlık heyet ziyaretleriyle bu işbirliği yolunun hızlandırılacağı belirtildi. 

 

Sağlık alanında işbirliklerinin ve özellikle kanser tedavisi alanında ileri düzey yöntemleriyle iddialı olan ve hizmet veren sağlık kuruluşlarının üst düzey temsilcileriyle görüşmeler yapmak isteyen Gürcistan Sağlık Bakanı, hali hazırda Bakanlık olarak Türkiye'de birkaç sağlık kuruluşu ile kanser tedavisi alanında işbirliği yapmakta oldukları belirtilmiştir. Gürcistan Sağlık Bakanlığı, Gürcü hastaların bazı kanser tedavileri masraflarını Bakanlık bütçesinden karşılamakta, Bakanlık olarak Türkiye'de işbirliği yaptıkları sağlık kuruluşlarını genişletmeyi amaçlamaktadır. Bu sebeple, Türkiye'de kanser tedavisi sunan sağlık merkezleri temsilcileri ile sundukları sağlık hizmetleriyle ilgili detaylı bilgiler almak ve görüşmeler yapmak üzere, Konsey üyelerimizle Çalışma Kahvaltısı yapılacaktır.Sağlık alanında işbirliklerinin ve özellikle kanser tedavisi alanında ileri düzey yöntemleriyle iddialı olan ve hizmet veren sağlık kuruluşlarının üst düzey temsilcileriyle görüşmeler yapmak isteyen Gürcistan Sağlık Bakanı, hali hazırda Türkiye'de bir merkeze gönderdiği Gürcü hastalarını, birden fazla sağlık merkezi ile görüşmeler yaparak göndermeyi ve Bakanlık bütçesinden karşılamayı öngörmektedir. İstanbul'da saat 10.00-12.00 arasında, Konsey üyeleri ile Sayın Bakan David Sergeenko arasnda bir çalışma kahvaltısı düzenlenecektir. (önümüzdeki günlerde mekanın belirlenmesi öngörülmektedir)
Sağlık alanında işbirliklerinin ve özellikle kanser tedavisi alanında ileri düzey yöntemleriyle iddialı olan ve hizmet veren sağlık kuruluşlarının üst düzey temsilcileriyle görüşmeler yapmak isteyen Gürcistan Sağlık Bakanı, hali hazırda Türkiye'de bir merkeze gönderdiği Gürcü hastalarını, birden fazla sağlık merkezi ile görüşmeler yaparak göndermeyi ve Bakanlık bütçesinden karşılamayı öngörmektedir.