"KUZEY MAKEDONYA'DA İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI" KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI, 3 MAYIS 2019, BURSA

Kuzey Makedonya'da İş ve Yatırım Fırsatları" konulu bilgi- lendirme toplantısı Türkiye-Kuzey Makedonya İş Konseyi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iş birliğinde 3 Mayıs 2019 Cuma günü Kuzey Makedonya'nın Ankara Büyükelçisi Zvonko Mucunski'nin onurlandırmalarıyla BTSO Altıparmak Hizmet Binasında gerçekleştirildi. BTSO tanıtım videosuyla başlayan toplantının ilk açılış konuşma- sı BTSO Meclis Başkan Yardımcısı ve Dış Ticaret Konseyi Başkanı Murat Bayizit tarafından yapıldı.
 
BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak da yaptığı konuşmada Bursa'nın Balkanlarla olan tarihi, ekonomik ve sosyal ilişkilerine ve Kuzey Makedonya'nın Türkiye için önemine değindi. Türkiye-Kuzey Makedonya İş Konseyi Başkanı Bilal Kara ise yaptığı konuşmada Türkiye-Kuzey Makedonya ekonomik ilişkilerinin potansiyelin altında olduğunu, bu hızla gelişen ülkede Türkiye'nin fırsatları yakalayarak, konumunu güçlendirmesi gerektiğini belirtti.
 
Son olarak; Kuzey Makedonya'nın Ankara Büyükelçisi Zvonko Mucunski, Kuzey Makedonya'daki iş ve yatırım ortamı, yabancı yatırımcıya sunulan teşvikler ve ülkenin ti- cari mevzuatı gibi konuları içeren bir sunum gerçekleştirdi.