T.C. CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI SAYIN CEVDET YILMAZ’IN TEŞRİFLERİYLE TÜRKİYE-TÜRKMENİSTAN İŞ FORUMU, AŞKABAT

Türkiye-Türkmenistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (HEK) Eş Başkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz'ın HEK 7. Dönem Toplantısı vesilesiyle yapacağı Türkmenistan ziyareti kapsamında 6 Aralık 2023, Çarşamba günü Türkiye-Türkmenistan İş Forumu'nun Kurulumuz ve TOBB iş birliğinde Aşkabat'ta düzenlenmesi öngörülmektedir.  

Bahse konu İş Forumuna katılmayı arzu eden üyelerimizin 27 Kasım 2023, Pazartesi günü saat 18:00'e kadar bağlantıda  yer alan formu doldurarak ön kayıt oluşturmaları gerekmektedir.

Başvuru ve Katılım Koşulları:

  • Uçak biletleri ve Aşkabat'ta konaklama katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecektir. Toplantının gerçekleştirileceği yer ve program kayıt yaptıran firma temsilcilerine bilahare iletilecektir. 
  • Türkmenistan Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır.  Bu bağlamda, katılım formunu dolduran kişilerin listesi, vize kolaylığı sağlanması amacıyla Türkmenistan Ankara Büyükelçiliğine tarafımızdan iletilecek olup, vize başvurusu ve takibi katılımcılar tarafından münferit olarak gerçekleştirilecektir. Dolayısıyla, diplomatik notaya işlenecek pasaport bilgilerinin katılım formuna eksiksiz eklenmesi önem arz etmektedir.

 

DEİK: Tuğba Bal Bahar, İş Konseyleri Koordinatörü
E-posta: tbal@deik.org.tr
Tel.: 0212 339 50 00 / 50 55

TOBB: Anara Daylan, Uzman
E-posta: anara.daylan@tobb.org.tr
Tel.: 0312 218 22 23