T.C. TARIM VE ORMAN BAKANI SAYIN DR. BEKİR PAKDEMİRLİ’NİN AZERBAYCAN ZİYARETİNE KATILIM VE TÜRKİYE – AZERBAYCAN TARIM FORUMU, BAKÜ

Türkiye – Azerbaycan İş Konseyi organizasyonunda, T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin Azerbaycan'a resmi ziyareti çerçevesinde 9 – 11 Aralık 2018 tarihleri arasında Bakü'ye özel sektör heyet ziyareti ve Türkiye – Azerbaycan Tarım Forumu düzenlenecektir.  

Sınır komşumuz ve bulunduğumuz coğrafyanın önemli ülkelerinden birisi konumunda olmasının yanı sıra tarihi bağlarımızdan gelen dil, din ve kültürel yakınlığı vesilesiyle Türkiye ile siyasi ve ticari ilişkilerde stratejik partner ülke olan Azerbaycan Cumhuriyeti, enerji alanında yakaladığı başarının yanı sıra, kalkındırmada öncelikli sektörler arasında belirlediği tarım alanında da firmalarımız için büyük potansiyel arz etmektedir. Türkiye – Azerbaycan İş Konseyi, tarım sektöründe Azerbaycan ile verimli ve karşılıklı faydaya dayanan işbirliklerinin kurulması amacıyla son yıllarda organize edilen üç konferans ve bölgesel ziyaretler sonuçlarının her iki ülke iş dünyasında olumlu yankı bulması ile anılan sektöre yönelik çalışmalarını devam ettirmektedir.

Bu sefer, taslak programı ekte sunulan söz konusu ziyaret çerçevesinde Bakü'de 10 Aralık 2018 tarihinde  T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin onur konuğu olarak açış konuşması yapacağı International AgTech and Green Energy Forumu'na özel sektör heyetinin katılımı, 11 Aralık 2018 tarihinde ise DEİK ve Azerbaycan'da İhracat ve Yatırımların Teşviki Fonu (Azpromo) işbirliğinde Bakanımız Sayın Pakdemirli, Azerbaycan Tarım Bakanı Sayın İnam Kerimov ve Azerbaycan Ekonomi Bakanı Sayın Şahin Mustafayev'in  teşrifleri ile düzenlenecek Türkiye – Azerbaycan Tarım Forumu ve sektör temsilcileri arasında ikili iş görüşmelerinin organize edilmesi planlanmaktadır.

Bu bağlamda, anılan ziyarete katılmayı arzu eden üyelerimizin 7 Aralık 2018, Cuma günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/816/11913adresli internet bağlantısındaki katılım formunu eksiksiz olarak doldurmaları gerekmektedir.

Azerbaycan T.C. vatandaşlarına vize uygulamakta olup, Bakü Haydar Aliyev Havalimanında vize alınabilmektedir.

İletişim: Alperen Ay, İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı

E-posta: aay@deik.org.tr| Tel: 0212 339 5059, 339 5055

Tavsiye Edilen Uçuşlar:

İstanbul-Bakü (9 Aralık 2018)

  • TK334 | 16:00 – 19:50

Bakü-İstanbul (11 Aralık 2018)

  • TK335 | 20:45 – 23:20        

Uçak biletlerinin katılımcılar tarafından münferit olarak temin edilmesi gerekmektedir.

Katılım Koşulları:

1. Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önemle rica olunur.

2. Standart katılım bedeli kişi başı 3.000 TL'dir.Standart katılım bedeline dahil hizmetler: konaklama, çalışma yemekleri, iş forumuna katılım, şehir içi transferler.

3. Yerinden katılım bedeli kişi başı 750 TL'dir.Yerinden katılım bedeline dahil hizmetler: çalışma yemekleri, iş forumuna katılım, şehir içi transferler.

4. Ödeme seçenekleri, form doldurulduktan sonra ekrana gelecektir. Ödeme hesaba havale veya online olarak kredi kartı ile yapılabilmektedir.

  • Banka Adı   :TÜRKİYE İŞ BANKASI BEYOĞLU ŞUBESİ (1011)
  • Hesap Adı   :DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU / AVRASYA
  • Swift             :ISBKTRISXXX
  • IBAN             :TR56 0006 4000 0011 0111 7014 85

5. Başvuru ve ödemeler için son tarih: 7 Aralık 2018, Cuma günü

6. Ödeme esnasında bilgiler eksiksiz girildiği takdirde, ödeme makbuzu katılımcılara en kısa sürede iletilecektir.

7. Tavsiye edilen uçuşlarla Bakü'deki programa dahil olacak katılımcılar için havalimanı-otel transferi sağlanacak olup, katılımcıların uçuş detayları hakkında  aay@deik.org.tr e-posta adresine bilgi vermeleri gerekmektedir.