TÜRKİYE FİLİSTİN İŞ KONSEYİ İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ

Türkiye-Filistin İş Konseyi İkili İş Görüşmeleri

Türkiye-Filistin İş Konseyi İkili İş Görüşmeleri etkinliği, Filistin Büyükelçiliği ile birlikte 30 Kasım 2018 tarihinde River Plaza, İstanbul'da gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye-Filistin İş Konseyi Başkanı Cemalettin Kerim, kısaca DEİK'i tanıtarak, Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütmek ve yönlendirmek amacıyla 1986 yılında kurulmuş bir kurum olduğunu ve faaliyetlerin kuruluştan bu yana, İş Konseyleri vasıtasıyla yürütüldüğünü, 138'i ülke bazlı olmak üzere toplam 145 İş Konseyinin bulunduğunu ve Türkiye-Filistin İş Konseyinin de bunlardan biri olduğunu,  iki ülke ülke arasında iş ve yatırım imkânlarını geliştirmeye çalıştığını belirtti.

Bugüne kadar yapılan toplantılarda iki taraf arasında başta inşaat, altyapı, inşaat malzemeleri, gıda ve ilaç sektörleri başta olmak üzere ilişkilerin geliştirilmesi için çalışmalar yapıldığını dile getiren Başkan Kerim, İş Konseyinin Filistin'e yatırım yapmayı planlayan Türk firmalarını Filistinli resmi makamlar ve Karşı Kanat işbirliğiyle destekleyeceğini ifade etti.

Toplantıya "Helal Expo" etkinliğine katılım gösteren Filistin'in önde gelen firmaları katılım gösterdi. Açılış konuşmaların ardından her iki ülke iş insanları arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.