TÜRKİYE HASTANE YATIRIMLARI ZİRVESİ

Belçika merkezli Lnoppen organizasyon firması tarafından Ankara'da düzenlenen, "Türkiye Hastane Yatırımları Zirvesi"ne sağlık sektörü yatırımcıları, sağlık turizmi paydaşları, ilgili kamu kurumlarından bürokratlar katıldı.

Sağlık turizminin e-marketingi üzerine bir sunum yapan üye sağlık kuruluşumuz Dünya Göz Hastaneler Grubu Uluslararası Yatırımlar ve İş Geliştirme Direktörü Dr. Bülent Koray Göker'in yaptığı sunum ilgiyle izlendi.

Türkiye'nin sağlık turizminin global piyasalardaki yeri hakkında düzenlenen panelde konuşmacılar arasında yer alan Konsey Başkan Vekili Dr. Hasan Kuş, Liv Hastanesi genel müdürü Meri İstiroti ve T.C. Kalkınma Bakanlığı Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fatih Türkmen ülke olarak sağlık turizminde hangi aşamalar kaydedildi nereye doğru gidiliyor bu konularda görüşlerini belirtti. Sayın Türkmen, 10.Kalkınma Planı çerçevesinde belirlenen sağlık turizminin geliştirilmesi programı ve hedefleriyle, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Kalkınma Bakanlığı olarak sağlık turizmi yapan sağlık kuruluşları için akreditasyon ve teşvik ilişkisinin sağlanacağını ifade etti.