TÜRKİYE-KATAR İŞ KONSEYİ YÜRÜTME KURULU’NUN KATAR’IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ZİYARETİ

TÜRKİYE – KATAR İŞ KONSEYİ YÜRÜTME KURULU'NUN KATAR'IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİNİ ZİYARETİ 

Türkiye – Katar İş Konseyi Başkanı Ethem Sancak başkanlığında Türkiye – Katar İş Konseyi Yürütme Kurulu, Katar'ın Ankara Büyükelçisi Salem Mubarak Sh. S. Al – Shafi'yi  8 Mart 2018 tarihinde makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.

İş Konseyi Başkanı Ethem Sancak, Türikye – Katar ilişkilerinin en üst düzeyde seyrettiğini, İş Konseyi olarak 22 Mart 2018 tarihinde Katar'a bir ziyaret düzenleneceğini ve bu ziyaret vesilesiyle Katar İşadamları Derneği ile de bir toplantı düzenleneceğini belirtti. 

Türkiye-Katar İş Konseyi heyetini kabul etmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Büyükelçi, Katar'da Türk firmalarının gösterdiği yüksek performans ve başarılı projelerden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Türk makamlarının başka ülkelere göre Katar pazarında daha yeni olduklarını biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi. Yakın zamanda Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım'ın Katar'ı ziyaretinin sözkonusu olduğunu ve bu vesileyle bir Forum düzenlenmesinin gündemde olduğunu dile getirdi. Son olarak Büyükelçiye plaket takdim edildi.