TÜRKİYE – MACARİSTAN II. AFRİKA İŞ FORUMU, İSTANBUL

Afrika kıtası ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi stratejisi kapsamında DEİK/Türkiye-Afrika İş Konseyleri, Türk özel sektörünün Afrika kıtasına yönelik yatırımlarının artırılması ve ticaretinin kolaylaştırılması amacıyla üçüncü ülkelerle işbirliklerinin oluşturulduğu faaliyetler düzenlemektedir. 
 
Bu bağlamda, T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ve Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Sayın Peter Szijjarto'nun onurlandırmalarıyla "Türkiye-Macaristan II. Afrika İş Forumu" 13 Şubat 2019 tarihinde Ceylan Intercontinental Hotel, İstanbul'da gerçekleştirilecektir. 
 
Afrika ülkeleriyle ticaret, müteahhitlik ve yatırım ilişkisi olan Türk ve Macar özel sektör temsilcileri ile ilgili kurum ve kuruluş yetkililerinin bir araya gelerek Sahra Altı Afrika'da özellikle, tarım ve tarım teknolojileri, gıda sanayi, su yönetimi ve arıtma, sağlık, inşaat, bilgi teknolojileri ve enerji alanlarında ortak geliştirilebilecek projeler ve yatırımların istişare edileceği toplantında Macar Eximbank'ı tarafından sağlanan ihracat destek hizmetleri ve finansmana ilişkin bilgiler verilecektir. 
 
Bu çerçevede, anılan foruma Afrika ülkeleriyle halihazırda yatırım ve ticari ilişkisi olan veya geliştirmek isteyen üyelerimizin, 11 Şubat 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/837/12118 bağlantısında yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurmaları rica olunur. 
Saygılarımla, 
 
İletişim: Aydan Er, İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı
E-posta: africa@deik.org.tr | Tel: 0212 339 50 72