TÜRKMENİSTAN’DA DÜZENLENECEK “BİRİNCİ HAZAR EKONOMİK FORUMU”, AVAZA

12 Ağustos 2018 tarihinde Kazakistan'ın Aktau şehrinde yapılan V. Hazar Ülkeleri Devlet Başkanları Zirvesi sırasında düzenlenmesi kararlaştırılan Birinci Hazar Ekonomik Forumu, 12 Ağustos 2019 Türkmenistan'ın Avaza turizm bölgesinde, Hazar bölgesi ülkelerinden bakanlar, diplomatik misyonlar, sanayi birlikleri ve iş çevreleri temsilcilerinin geniş katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Anılan etkinliğin Organizasyon Komitesi Başkanlığını yürüten Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Çarı Gılıcov'un davet yazısına istinaden, Birinci Hazar Ekonomik Forumuna Türkiye-Türkmenistan İş Konseyimiz organizasyonunda iş insanları heyetinin katılımı planlanmaktadır.

İş Konseyimiz tarafından düzenlenmesi planlanan iş insanları heyetine katılmayı arzu eden üyelerimizin bilgileri Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği ile paylaşılacak olup, katılımı onaylanan firma temsilcileri ile ulaşım, konaklama vd. program detayları bilahare paylaşılacaktır. Söz konusu programa katılım için https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/963/13112 adresli internet bağlantısında bulunan online kayıt formunun en geç 29 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 18:00'e kadar doldurulması gerekmektedir.

Ayrıca, söz konusu Forum kapsamında ayrıca 11 Ağustos 2019 Pazar günü "Hazar Yenilikçi Teknolojiler" temalı; yakıt ve enerji sektörü, ulaştırma ve lojistik, sanayi, ticaret ve turizm alanlarında yeni teknolojilere dair fuarın düzenleneceği, fuara katılmayı düşünen firmalara kargolarının gümrük işlemleri, stant kurulumu, vize ve otel rezervasyonu konularında destek ve hizmet verileceği Türkmenistan yetkililerince tarafımıza bildirilmiştir. Bahse konu fuara katılıma ilişkin bilgi ekte sunulmaktadır.