ULUSLARARASI ORGAN NAKLİ AĞI PLATFORMU TEMSİLCİLERİ DEİK BAŞKANIMIZ NAİL OLPAK'I ZİYARET ETTİ

ULUSLARARASI ORGAN NAKLİ AĞI PLATFORMU TEMSİLCİLERİ DEİK BAŞKANIMIZ NAİL OLPAK'I ZİYARET ETTİ

DEİK/Sağlık İş Konseyi'nin paydaşlarından biri olduğu Uluslararası Organ Nakli Ağı Platformu'ndan (ITN) Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Dr. Eyüp Kahveci, Türkiye Karaciğer Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Yaman Tokat ve Organ Nakil Koordinatörleri Derneği Başkanı Dr. Yavuz Selim Çınar, DEİK Başkanı Nail Olpak'ı 17 Eylül 2018 tarihinde makamında ziyaret etti.

Ziyarette; kurulduğu 2015 yılından bu yana DEİK/Sağlık İş Konseyi'nin paydaşlarından biri olduğu Uluslararası Organ Nakli Ağı Platformu'nun (ITN) 3 yıllık zaman diliminde gerçekleştirdiği uluslararası sağlık iş birliği faaliyetleri, teknik ve eğitsel işbirliği çalışmaları ve yabancı Sağlık Bakanları ile görüşmeler ve yabancı doktor heyetleri seminerleri Başkan Olpak'a aktarıldı. Platform tarafından ve T.C. Sağlık Bakanlığı destekleriyle, 17-21 Ekim 2018 tarihlerinde Antalya'da Rixos Sungate Otelinde gerçekleştirilecek olan 1. Uluslararası Organ Nakli Kongresi ve Sağlık Bakanları Zirvesi hakkında bilgi verilerek, Sayın Olpak Kongre açılışına davet edildi. Kongre ve Sağlık Bakanları Zirvesi'ne DEİK üyesi sağlık kuruluşları, ilaç şirketleri ve medikal şirketlerin aktif katılım sağlamaları hususunda destek talep edildi.

Ayrıca Sağlık İş Konseyi'nin iştirakçilerinden biri olduğu Istanbul Kalkınma Ajansı tarafından güdümlü proje desteği kapsamında finanse edilen Uluslararası Organ Nakli Ağı Merkezi (ITN Center) hakkında bilgi verildi.

*Uluslararası Organ Nakli Ağı Merkezi Projesi aynı zamanda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 100 Günlük Eylem Planı'nda da yer almaktadır.