FRANSA CUMHURBAŞKANI SAYIN FRANÇOİS HOLLANDE’IN RESMİ ZİYARETİ KAPSAMINDA TÜRK-FRANSIZ İŞ FORUMU, 28 OCAK 2014, İSTANBUL

Fransa Cumhurbaşkanı Sayın François Hollande’ın resmi Türkiye ziyareti kapsamında, TOBB ve DEİK işbirliğiyle  28 Ocak 2014 Salı günü saat 09.00-14.00 saatleri arasında Four Seasons Bosphorus Hotel İstanbul’da “Türk - Fransız Ekonomik Forumu” düzenlenecektir.

Söz konusu İş Forumu’nun T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün ve her iki ülke bakanlarının teşrifleriyle gerçekleştirilecektir.  İş Forumu çerçevesinde eşzamanlı olarak; a) kentsel gelişim, altyapı ve sağlık sektörü projeleri, b) sanayi işbirliği ve enerji projeleri, c) tarım ve gıda ürünleri olmak üzere üç seminer gerçekleştirilecek olup, Fransa Cumhurbaşkanı Sayın François Hollande’ın anılan seminerleri onurlandırması öngörülmektedir.

Fransa, Türkiye’nin en önemli ekonomik partnerlerinden biri olarak Avrupa Birliği içerisinde, Almanya’dan sonra ikinci sırada yer almaktadır. Konuk Cumhurbaşkanı’na Fransa’nın önde gelen firmalarından üst düzey temsilciler eşlik edecek olup listesi ekte bilgilerinize yer almaktadır.

Fransa ve Türkiye arasındaki işbirliği fırsatlarının geliştirilmesi açısından önem arz eden İş Forumu’na katılımınızı diler,  katılmak isteyen iş dünyası temsilcilerimizin ekte yer alan katılım formunu eksiksiz doldurarak 150 TL katılım bedelinin ödendiğine dair dekont ile birlikte 24 Ocak 2014  Çarşamba günü mesai bitimine kadar DEİK’e (Aycan Damalı, adamali@deik.org.tr; tel: 0212 339 50 74, faks: 0212 339 50 65) iletilmesi gerekmektedir.