RUSYA FEDERASYONU’NDAN İŞ BİRLİĞİ TEKLİFLERİ

Rusya Federasyonu'nun (RF) Türkiye'deki Ticaret Mümessilliği başta olmak üzere Rusya menşeli çeşitli kurum ve kuruluşlar aracılığıyla Kurulumuza iletilen iş birliği teklifleri ve etkinlikler bilgisi aşağıda sunulmaktadır:
 
  • St. Petersburg şehrinde yerleşik, otomasyon, enerji tasarruf çözümleri ve yanma mühendisliği alanında faaliyet yürüten SPBEC mühendislik firmasının tanıtım sunumuna ve referans projelerine sırasıyla https://www.deik.org.tr/contents-fileaction-17986 ve https://www.deik.org.tr/contents-fileaction-17988 internet bağlantılarından ulaşılabilmektedir.
  • Tataristan bölgesinde yerleşik; sondaj kamera, kayıt ve takip sistemleri alanında faaliyet gösteren PetroLine'A firması Türkiye'de doğalgaz ve petrol sondajı alanlarında faaliyet yürüten firmalarla iş birliği aramakta olup, adı geçen firmanın tanıtım sunumunua https://www.deik.org.tr/contents-fileaction-17984 internet bağlantısından ulaşılabilmektedir.
  • 27 – 28 Kasım 2018 tarihleri arasında Krasnogorsk'da RF Tarım Bakanlığı'nın desteğiyle 5. Uluslararası Tarımsal Mandıra Forumu gerçekleştirilecektir. Yıllık olarak düzenlenen Forum'da Rusya Federasyonu'nun farklı bölgelerinden, BDT ülkelerinden ve diğer ülkelerden gelen firmalar arasında ikili iş sözleşmelerinin  imzalanması ve ticari ve iş birliği bağlarının kuvvetlendirilmesi amaçlanmaktadır. Foruma ilişkin detaylı bilgi ve kayıt formuna http://agromosreg.ru/eng/ internet bağlantısından ulaşılabilmektedir.
  • Altay bölgesinde yerleşik,  buğday, yulaf, karabuğday vb. tarımsal ürünlerin üretimi, işlenmesi ve ticareti alanlarında faaliyet yürüten Mercury firmasının tanıtım sunumuna https://www.deik.org.tr/contents-fileaction-17996 internet bağlantısından ulaşılabilmektedir.
  • Smolensk şehrinde yerleşik,  çeşitli hayvansal ve bitki koruma ürünleri üreten AgroTrade firmasının ürün tanıtım sunumlarına https://www.deik.org.tr/contents-fileaction-17992, https://www.deik.org.tr/contents-fileaction-17990b ve https://www.deik.org.tr/contents-fileaction-17994 internet bağlantılarından ulaşılabilmektedir.
 
Yukarıda bahsi geçen firma ve kurumlarla işbirliği yapmak isteyen üyelerimizin doğrudan bağlantı kurmaları veya RF Ticaret Mümessilliğine (Ankara ofis: Tel. 0312- 425 20 90, 425 46 90, e-posta: trade.ankara@yandex.ru / İstanbul ofis: Tel. 0212-244 35 87 / e-posta: rustradeist@yandex.ru )  başvurmaları gerekmektedir.