“ASYA KALKINMA BANKASI (ADB) İŞ FIRSATLARI SEMİNERİ”, 27 KASIM 2019, ISTANBUL

DEİK tarafından, Asya Kalkınma Bankası ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı iş birliğinde"Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Semineri", 27 Kasım 2019 tarihinde saat 09.30-17.00 arasındaDEİK (River Plaza)'te düzenlenecektir.

Dünyanın önde gelen kalkınma bankalarından biri olan Asya Kalkınma Bankası (ADB), Asya Pasifik bölge ülkelerinin altyapı, enerji, sağlık, eğitim, kentleşme ve tarım gibi birçok sektöre yönelik projelere finansman fırsatları sağlamaktadır. Türkiye ise, 1991 yılında yılında "Donör ülke" statüsü ile ADB üyesi olmuş veTürk firmaları ADB tarafından finanse edilen projelerde açılan ihalelere teklif verme hakkına sahip olmuştur.

Bahse konu "Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Semineri" kapsamında ADB'nin yapısı ve faaliyetleri Türk iş dünyasına tanıtılarak banka tarafından finanse edilen projelere katılım koşulları ve süreçler hakkında bilgilendirme yapılacaktır. İhale süreçlerinde nasıl yer alınacağı, başarılı ihale dokümanlarının nasıl hazırlanması gerektiği ve gelecek dönemde banka tarafından gerçekleştirilecek proje ve ihalelerin bilgileri söz konusu seminer kapsamında aktarılacaktır. 

Tüm gün sürecek seminerin ilk bölümünde, ADB'ye ilişkin gerçekleştirilecek genel sunumun ardından, ADB destekli projelere ilişkin ihale süreci, değerlendirme kıstaslarıyla birlikte ürün ve hizmet tedariği alanlarında bilgilendirmeler yapılacaktır. İkinci bölümde ise, iklim değişikliği kapsamında ADB'nin yenilenebilir enerji projelerindeki fırsatları ve ADB'nin ilgili sektörlerde düzenlediği faaliyetler anlatılacaktır. Programın ikinci bölümünden sonra, firma temsilcileri ile ADB yetkilileri arasındaki ikili görüşmeler gerçekleştirilecektir.

Ekte taslak programı yer alan seminerin dili İngilizce olup katılmak isteyen üyelerimizin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1088/13752 bağlantısındaki katılım formunu doldurmaları ve ayrıntılı bilgi için DEİK (Temmuz Yiğit Bezmez, Tel: 0212 339 5035,   e-mail: tbezmez@deik.org.tr) ile iletişime geçilmesi rica olunur.