ENDONEZYA SANAYİ VE TİCARET ODASI (KADIN) İLE TÜRKİYE - ENDONEZYA İŞ FORUMU, İSTANBUL

Endonezya Sanayi ve Ticaret Odası (KADIN) ve DEİK/Türkiye-Endonezya İş Konseyi iş birliği ile 13 Eylül 2019 Cuma günü 09.30-16.00 saatleri arasında Mövenpick Hotel'de (İstanbul) Türkiye – Endonezya İş Forumu düzenlenecektir. 

2018 GSYİH büyüme oranı %5.17 ve 1,1 trilyon ABD Doları GSYİH ile Asya'nın en hızlı gelişen ülkeleri arasında yer alan Endonezya, Hint ve Pasifik Okyanusları arasındaki stratejik konumu ve Doğu-Batı ticaret yollarına olan yakınlığı nedeni ile bölgede önemli ekonomiler arasında yerini almaktadır. Türkiye'nin Endonezya'dan ithalatında başlıca kalemler suni ve estetik elyaf, kauçuk ve ürünleri, tekstil malzemeleri, kağıt ve karton ürünleri; Türkiye'nin Endonezya'ya ihracatında başlıca kalemler ise inorganik kimyasallar, makine, mekanik aletler, kazanlar ve bu ürünleri parçaları, tütün ve pamuk yer almaktadır.

Ekli dosyalarda Taslak Programı ve Katılımcı listesi yer alan ve Endonezya'da iş ve yatırım fırsatlarının tanıtılacağı söz konusu foruma, Endonezya ile başta tekstil kimyasalları, kauçuk, gıda, baharat, kağıt ve ilgili sektörlerde iş ve yatırım yapan veya yapmak isteyen üyelerimizin katılımlarında büyük fayda görülmektedir.

Bu bilgiler ışığında anılan foruma katılmak isteyen üyelerimizin, 11 Eylül 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1002/13416  linkinde yer alan katılım formunu doldurmaları gerekmektedir.

Önemli Not: Programda Türkçe ve Bahasa (Endonezya Dili) tercüme olacaktır.