TÜRKİYE-ÜRDÜN İŞ KONSEYİ’NİN ÜRDÜN HAŞİMİ KRALLIĞI ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SAYIN ISMAIL ISSA RIFAIE ZİYARETİ

TÜRKİYE-ÜRDÜN İŞ KONSEYİ'NİN ÜRDÜN HAŞİMİ KRALLIĞI ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SAYIN ISMAIL ISSA RIFAIE ZİYARETİ, 21 ŞUBAT 2018, ANKARA

Türkiye – Ürdün İş Konseyi Yürütme Kurulu, Ürdün Haşimi Krallığı Ankara Büyükelçisi Sayın Ismail Issa Rifaie'ye21 Şubat 2018 tarihinde ziyaret gerçekleştirildi.

Türkiye – Ürdün İş Konseyi Başkanı Faruk Akbal, Ürdün coğrafyasının çok önemli bir alanda bulunduğunu ve iş dünyası olarak bunu önemsediklerini belirtti. Köklü bir ilişkiye sahip olan iki milletin, ticari alanda da en yüksek karşılıklı fayda sağlanması amacıyla yeni dönemde adım atacaklarını, bu kapsamda Ürdün ticari otoritelerinin ve özellikle Büyükelçinin desteklerinin önemli olduğunu iletti. Yalnızca Ürdün İş Konseyi değil, tüm DEİK ve iş çevrelerinin Ürdün'e olan alakasını arttırmaya yönelik tepeden tırnağa tüm organların çalıştırmak istediklerini sözlerine ekledi.

Ürdün Haşimi Krallığı Ankara Büyükelçisi Ismail Issa Rifaieise, Ürdün'ün bulunduğu konuma dikkat çekerek, AB ve ABD ile birlikte pek çok ülke ile imzaladıkları anlaşmalar ile, memleketlerinde üretilip yurt dışına satılacak ürünlerde neredeyse vergisiz denebilecek oranda faydalar sağladıklarını, Ürdün'ü bir merkez gibi kullanarak pek çok ülke ile ticaret yapabileceklerini söyledi. Türkiye'nin son dönemlerindeki Afrika açılımını takip ettiklerini ve Ürdün'ün Afrika'ya açılan bir kapı olduğunu, bu kapsamda da ticari partner olabileceklerini ekledi. Hali hazırda Ürdün'de pek çok projenin bitmiş ve yüklenicisini beklediğini söyledi. Özellikle yol ve altyapı alanında ihtiyaçlarının olduklarını ve bu konuda çalışan Türk firmalarının başarısını bildiklerini, bu firmaları ülkelerinde yatırımcı olarak görmek istediklerini iletti.

Ziyaretten dolayı memnuniyeti dile getiren Büyükelçi, herhangi bir konuda her zaman ulaşılabilir olduğunu, yardım etmekten ve iki ülke arasındaki dost bağlarının ticari alanda da kuvvetlendirmekten memnuniyet duyacağını da ekledi.