TÜRKİYE-ÜRDÜN: GIDA İŞ BİRLİĞİ FIRSATLARI HİBRİT TOPLANTISI

Ürdün Meyve ve Sebze İhracatçıları ve Üreticileri Birliği (JEPA) Heyeti'nin Türkiye ziyareti vesilesiyle, DEİK/Türkiye-Ürdün İş Konseyi tarafından 10 Eylül 2021, Cuma günü 10.30-12.30 saatleri arasında DEİK Ofisinde (İstanbul River Plaza) "Türkiye-Ürdün: Gıda İş Birliği Fırsatları Toplantısı" hibrit olarak düzenlenecektir.

Bilindiği üzere Ürdün, arazilerin büyük bir kısmının tarıma elverişsiz olması sebebiyle gıda ihtiyacının önemli bir kısmını ithal etmektedir. Başta buğday, bakliyat ve elma olmak üzere birçok gıda ürününde giderek artan talep ve toprak yetersizliği sebebiyle ithalat hacimleri yükselmektedir. Türkiye; bulgur, nohut ve elma başta olmak üzere Ürdün'ün gıda ithalatında önemli bir pazar payına sahip olmakla beraber birçok gıda ürün içinde fırsatlar bulunmaktadır. BAE ve Suudi Arabistan gibi komşu ülkeler düşük gümrük ücretleri sebebiyle fiyat rekabetine girmesine rağmen, Türkiye'nin üretim kapasitesi ve coğrafi yakınlığı özel sektörümüzün rekabet gücünü arttırmaktadır.

Bu minvalde ekte heyet listesi sunulan Ürdünlü gıda firmalarının iştirak edeceği sınırlı katılımlı olarak düzenlenecek toplantıya video konferans sistemi üzerinden de erişim imkanı sağlanacak olup katılmak göstermek isteyen üyelerimizin en geç 8 Eylül 2021 Çarşamba günü mesai bitimine kadar kayıt formunu eksiksiz doldurmaları rica olunur.

Not:

1. Fiziki katılım 10 kişi ile sınırlıdır. İlk 10 kayıttan sonra olan başvuru yapan firma temsilcilerimize Zoom bağlantı linki gönderilecektir.

2. Üyelerimiz kayıt formunda ‘online katılımı' seçebilirler. Online katılımı seçen firma temsilcilerimize Zoom linki bilahare gönderilecektir.

3. Detaylı heyet listesi bilahare kayıt olan temsilcilerimiz ile paylaşılacaktır.