YENİ ATANAN AFGANİSTAN İSLAM CUMHURİYETİ İSTANBUL TİCARET ATAŞESİ SAYIN ABDUL QAYOOM BASSAM İLE TANIŞMA TOPLANTISI

Yeni Atanan Afganistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Ticaret Ataşesi Sayın Abdul Qayom Basam ile Tanışma Toplantısı

2 Ağustos 2018, River Plaza İstanbul

Yeni atanan Afganistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Ticaret Ataşesi Sayın Abdul Qayom Basam ile Tanışma Toplantısı, 2 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 15:00'da Türkiye-Afganistan İş Konseyi Başkanı Süleyman Ciliv ve Yürütme Kurulu Üyelerinin yanı sıra Afganistan'da halihazırda yatırım yapmış veya yatırım yapmayı planlayan yaklaşık 20 yatırımcı iş dünyası temsilcisinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türkiye-Afganistan İş Konseyi hakkında bilgi vererek sözlerine başlayan İş Konseyi Başkanı Süleyman Ciliv, DEİK bünyesinde yakın dönemde gerçekleştirilen etkinliklerin Türkiye ve Afganistan arasındaki ticaret hacmine olumlu katkısı olması dileğini ifade etti. İş Konseyi Başkanı Ciliv, tanışma toplantısı vesilesi ile iki ülke arasında yeni ticari bağlantıların kurulmasını hedeflediklerini belirtti.

Afganistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Ticaret Ataşesi Sayın Abdul Qayom Basam, sözlerine Türkiye ve Afganistan arasındaki kültürel bağların ne kadar gelişmiş olduğunu ve iki dost ülke olduklarını vurgulayarak başladı. Göreve başladığı gün itibariyle gelecek dönemde iki ülke arasında var olan ticari faaliyetlerin geliştirilmesi için fırsatların birlikte yaratabileceğini dile getirdi.

Katılımcıların kendilerini tanıtmaları ve soru-cevap ile devam eden toplantı sonunda Afganistan'da yatırım ortamı ile ilgili detaylı sunum gerçekleştirildi. Bahse konu sunuma https://www.deik.org.tr/contents-fileaction-18001 internet bağlantısından ulaşılabilmektedir.

ETKİNLİK DUYURUSU

Afganistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Ticaret Ataşesi görevine atanan Sayın Abdul Qayoom Bassam ile Afganistan'da halihazırda iş yapan veya iş yapmayı planlayan firmaları bir araya getirmek amacıyla, 2 Ağustos 2018 Perşembe günü 15:00-16:30 saatleri arasında DEİK Ofisi'nde (River Plaza, İstanbul) bir toplantı düzenlenecektir.   

Söz konusu toplantıya katılmayı arzu eden üyelerimizin 31 Temmuz 2018 Salı günü saat 18:00'e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/693/11215bağlantısında yer alan katılım formunu doldurmaları gerekmektedir.