AFGANİSTAN İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI TOPLANTISI, İSTANBUL

İki ülke arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye-Afganistan İş Konseyi, iki taraflı ilişkileri canlı tutmak, Afganistan'da iş yapmak isteyen Türk firmalarına ilk kaynaktan bilgi sağlamak amacıyla Afganistan'dan gelen heyetler ile tanıtım toplantıları organizasyonu çalışmalarına devam etmektedir.

Bu bağlamda, Afganistan Finans Bakanı Sayın Dr. Mohammad Humayon Qayoumi ve ekte yer alan Ulusal İhale Kurulu (NPA) yöneticilerinden oluşan heyet üyelerinin katılımlarıyla 5 Aralık 2019, Perşembe günü 10:00-12:30 saatleri arasında River Plaza'da "Afganistan İş ve Yatırım Fırsatları Toplantısı"nın gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Toplantıda Afganistan'dan gelen heyet üyelerinin güncel ekonomik durum, ihale süreçleri, çeşitli projeler, iş ve yatırım fırsatları hakkında bilgi vermeleri ve karşılıklı olarak soruların  cevaplanması planlanmaktadır. Öğleden sonra gerçekleştirilecek B2G oturumunda Afganistan'da faaliyetleri bulunan Türk iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelinecek olup, heyet üyelerine sunulmak üzere ekte yer alan formatta İngilizce firma tanıtım yazılarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Toplantı dili İngilizce olacak etkinliğe katılmayı arzu eden üyelerimizin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1105/13986 internet adresinde bulunan kayıt formunu en geç 4 Aralık 2019, Çarşamba günü saat 12:00'ye kadar doldurmaları gerekmektedir. Ayrıca, B2G oturumuna katılmak isteyen firma temsilcilerinin yukarıda belirtilen firma tanıtım yazısını Direktörlüğümüze (aay@deik.org.tr) göndermeleri rica olunur.