TÜRKİYE - BENİN İŞ KONSEYİ

BENİN-TOGO HEYET PROGRAMI, 31 MART-3 NİSAN 2019, KOTONU VE LOMÉ

Türkiye-Benin İş Konseyi, Türkiye-Togo İş Konseyi ve MÜSİAD iş birliği ile 31 Mart-3 Nisan 2019 tarihleri arasın- da Benin-Togo heyet programı gerçekleştirildi. 23 Türk firma yetkilisinin ve her iki ülkeden yaklaşık 170 iş insanının katılımı ile Kotonu ve Lomé'de gerçekleştirilen heyet programında iş forumları da düzenlendi. Karşılıklı ekonomik ve ticari faaliyetlerin artırılması ve iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla organize edilen Benin-Togo heyet programı, kurum-kuruluş ziyaretleri ile sona erdi.

YENİ ATANAN T.C. KOTONU BÜYÜKELÇİSİ ONUR ÖZÇERİ İLE TANIŞMA

DEİK/Benin - Türkiye İş Konseyi Başkanı Adnan Bostan'ın başkanlığındaki İş Konseyi yeni atanan Kotonu Büyükelçimiz Onur Özçeri'yi T.C. Dışişleri Bakanlığı'ndaki ofisinde ziyaret etti.

Gerçekleştirilen görüşmede Benin İş Konseyinin faaliyetleri ve gelecek dönem etkinlikleri hakkında Büyükelçiye bilgilendirmede bulunuldu. Sayın Büyükelçi, Kuzey Afrika deneyimi olduğu ve Benin'e atanmış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Toplantıda Benin iş ortamı, ülke hakkında genel bir değerlendirme gerçekleştirildi.

YENİ ATANAN T.C. KOTONU BÜYÜKELÇİSİ ONUR ÖZÇERİ İLE TANIŞMA YEMEĞİ, 6 KASIM 2018, ANKARA

Türkiye-Benin İş Konseyi, 6 Kasım 2018 tarihinde yeni atanan T.C. Kotonu Büyükelçisi Onur Özçeri ile tanışma yemeği gerçekleştirildi. Türkiye-Benin İş Konseyi ve Benin Büyükelçisi'nin tanışması amacıyla düzenlenen yemekte; Türkiye-Benin İş Konseyinin faaliyetleri ve gelecek dönem etkinlikleri hakkında Büyükelçi Özçeri'ye bilgilendirmede bulunuldu. Benin hakkına genel değerlendirmelerin, yatırım ve iş fırsatlarının konuşulduğu etkinlik Ankara'da gerçekleştirildi.

BENİN CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ’Nİ ZİYARET, 6 KASIM 2018, ANKARA

Türkiye-Benin İş Konseyi organizasyonu ile 6 Kasım 2018 tarihinde Benin Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Issiradjou Ibrahim Gomina ziyaret edildi. Büyükelçi Gomina'nın makamında Ankara'da gerçekleştirilen ziyaret kapsamında; Türkiye-Benin İş Konseyinin bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetler değerlendirildi ve Benin İş Konseyi Başkanı Adnan Bostan, 2019 yılı içerisinde gerçekleştirmek istedikleri heyet programı hakkında Büyükelçi Issiradjou Ibrahim Gomina'yı bilgilendirdi.

BENİN CUMHURİYETİ MİLLİ GÜN RESEPSİYONU

BENİN CUMHURİYETİ MİLLİ GÜN RESEPSİYONU

Benin Büyükelçiliği tarafından Benin'in bağımsızlık günü kutlamaları çerçevesinde 1 Ağustos 2018 günü bir resepsiyon gerçekleştirilmiştir. Benin Milli Gününe Sn. Bakanımız Ruhsar Pekcan teşrif etmiştir. Gerçekleştirilen resepsiyona DEİK/ Türkiye-Benin İş Konseyi Başkanı Adnan Bostan ve yürütme kurulu üyeleri katılım göstermiştir.

BENİN TİCARET HEYETİ İLE İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ, İSTANBUL

DEİK, MÜSİAD ve TİM işbirliğinde, 6 Kasım 2017, Pazartesi günü 9.30-12.30 saatleri arasında MÜSİAD Genel Merkez'de Beninli iş insanları heyeti ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. 

Ekte listesi sunulan 12 firma temsilcisinden müteşekkil heyet, tekstil ve spor giyim, ayakkabı, gıda (yağ, makarna, pirinç, un, şeker, çikolata) ve yapı malzemeleri ihracatında bulunun Türk firmaları ile görüşmeyi arzu ettiği bildirilmektedir.

Bahsekonu toplantıya katılmayı arzu eden üyelerimizin, en geç 3 Kasım 2047 günü mesai bitimine kadar http://b2b.musiadbt.online bağlantısında yer alan katılım formunu doldurmaları rica olunur. 

İrtibat: Özlem Bacak, Dış İlişkiler Koordinatörü 
Tel: 0 (212) 395 33 42 | E-posta: disiliskiler@musiad.org.tr

Yer: MÜSİAD Genel Merkezi, Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No: 28, 34445 – Beyoğlu, İstanbul 

Diğer İş Konseyleri