TÜRKİYE - MADAGASKAR İŞ KONSEYİ

11. AFRİKA ÖZEL SEKTÖR FORUMU, 6-8 KASIM 2019, ANTANANARİVO

Türkiye-Madagaskar İş Konseyi organizasyonu katılımıyla 6-8 Kasım 2019 tarihlerinde 11. Afrika Özel Sektör Forumu gerçekleştirildi. T.C. Ticaret Bakanlığının bildirimi üzerine, T.C. Maliye Bakanlığınca Afrika Birliğinin kullanımına tahsis edilen bütçe kullanılarak organize edilen "Afrikalı Kadın ve Genç Girişimciler Eğitim Programı" sonrası; programın devamı kapsamında Antananarivo'da gerçekleştirilen özel sektör forumunda DEİK tanıtım standı açıldı ve konuşmacı olarak katılım sağlandı.

T.C. ANTANANARİVO BÜYÜKELÇİSİ METİN HÜSREV ÜNLER İLE GÖRÜŞME, 5 ŞUBAT 2019, ANTANANARİVO

Türkiye-Madagaskar İş Konseyi organizasyonu kapsamında, 5 Şubat 2019 tarihinde Türkiye-Madagaskar İş Konseyi son dönem faaliyetleri hakkında T.C. Antananarivo Büyükelçisi Metin Hüsrev Ünler ile fikir alışverişinde bulunma amacıyla Antananarivo'da görüşme gerçekleştirildi.

MADAGASKAR CUMHURBAŞKANLIĞI PROJELERİNDEN SORUMLU DEVLET BAKANI RAMARCEL BENJAMINA RAMANANTSOA İLE ÇALIŞMA YEMEĞİ, 4 EKİM 2017, İSTANBUL

Madagaskar Cumhurbaşkanlığı Projelerinden Sorumlu Devlet Bakanı Ramarcel Benjamina RAMANANTSOA ve DEİK/Türkiye-Madagaskar İş Konseyi'nin katılımı ile gerçekleştirilen çalışma yemeğinde halihazırda var olan projeler değerlendirildi. Madagaskar'da yatırımı olan firmaların yaşadıkları sorunların değerlendirildiği toplantıda Bakan Ramanantsoa, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın Ocak 2017'de gerçekleştirmiş olduğu Madagaskar seyehati sonrasında iki ülke arasındaki ticarette hareketlilik meydana geldiği; fakat istenen rakamların yakalanamadığını vurguladı.

Madagaskar'ın bir tarım ülkesi olduğuna değinen Ramanantsoa, sanayileşme aşamasına geçiş sürecinde yeni oluşturulacak altyapı sisteminde Türk iş insanları için birçok yatırım fırsatı doğabileceğine dikkat çekti. Türk Hava Yolları'nın Madagaskar'a başlatmış olduğu uçuşları sayesinde artık mesafenin kısıtlayıcı etkisininin ortadan kaldırıldığı vurgulayan Ramanantsoa, bu durumun Türk yatırımcılar için bir çok  avantaj sağladığını ifade etti. 

Diğer İş Konseyleri