TÜRKİYE - UGANDA İŞ KONSEYİ

UGANDA-TÜRKİYE İŞ VE YATIRIM FORUMU

UGANDA ÜLKE GÜNÜ-ISO, 2 ARALIK 2019, İSTANBUL

Uganda Ülke Günü toplantısı; 2 Aralık 2019'da İstanbul Sanayi Odası (İSO) ev sahipliğinde Uganda Cumhuriyeti Parlamento Sözcüsü Rebecca A. Kadaga, Istanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Akar Türkiye-Uganda İş Konseyi Başkanı Ercan Ata ve Uganda ile iş yapan veya yapmak isteyen firmaların katılımlarıyla gerçekleştirildi. Ercan Ata, İş Konseyi'nin faaliyetleri hakkında bilgi verirken Türkiye-Uganda ikili ticaretine ilişkin ise tecrübe paylaşımında bulundu.

UGANDA İŞ HEYETİ İLE NETWORKING TOPLANTISI, 31 TEMMUZ 2019, İSTANBUL

MÜSİAD ev sahipliğinde düzenlenen Uganda İş Heyeti ile Networking Toplantısı, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Diplomatik İlişkiler Komitesi Başkanı Zeki Güvercin ve Uganda Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Hon Katuramu Hood'un katılımları ile 31 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul'daki MÜSİAD Genel Merkezinde gerçekleştirildi.

TÜRKİYE-UGANDA İŞ FORUMU VE İKİLİ IŞ GÖRÜŞMELERİ, 30 TEMMUZ 2019, İSTANBUL

Türkiye-Uganda İş Konseyi ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye-Uganda İş Forumu ve ikili iş görüşmeleri; Türkiye-Uganda İş Konseyi Başkanı Ercan Ata, Uganda Ankara Büyükelçisi Stephen Mubiru ve Uganda Parlamentosu Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Hon Katutamu Hood'un katılımları ile 30 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul'da yapıldı.

BAKANLIK DÜZEYİNDE GÖRÜŞMELER, 18 HAZİRAN 2019, KAMPALA

Konsey, 18 Haziran 2019'da Kampala'da Bakanlık düzeyinde görüşmeler yaptı. Bu kapsamda Dışişleri Bakanlığı, Savunma Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Uganda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile görüşmeler gerçekleştirildi.

UGANDA-TÜRKİYE İŞ FORUMU, 17 HAZİRAN 2019, KAMPALA

Türkiye-Uganda İş Konseyi, Uganda Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası (UNCCI), Uganda Özel Sektör Vakfı (PSFU) ve T.C. Kampala Büyükelçiliği iş birliğinde düzenlenen Uganda-Türkiye İş Forumu, 17 Haziran 2019 tarihinde Kampala'da yapıldı.

T.C. KAMPALA BÜYÜKELÇİLİĞİ RESEPSİYONU, 17 HAZİRAN 2019, UGANDA

DEİK Heyeti'nin Uganda ziyareti vesilesi ile T.C. Kampala Büyükelçisi Fikret Kerem Alp ev sahipliğinde yaklaşık 70 kişinin katıldığı bir akşam yemeği gerçekleştirildi. 17 Haziran 2019'da yapılan resepsiyonda T.C. Kampala Büyükelçisi Fikret Kerem Alp, konuşmasında Uganda'ya gerçekleştirilen ziyaretin sonucunda yeni iş birliklerinin geliştirilmesi temennisinde bulundu.

UGANDA HEYET ZİYARETİ, 15-19 HAZİRAN 2019, UGANDA

Hâlihazırda 45 ülkede bulunan Türkiye-Afrika İş Konseylerinden biri olan Türkiye-Uganda İş Konseyi; pazar potansiyelinin ve projelerin tespiti, ticari ilişkilerin çeşitlendirilmesi, yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla 15-19 Haziran 2019 tarihleri arasında Uganda'ya yönelik bir özel sektör programı düzenledi. Kampala şehrini kapsayan ziyarette; Uganda-Türkiye İş Forumu, Türkiye-Uganda İş Konseyi Ortak Toplantısı, ikili iş görüşmeleri ve kurum ziyaretleri gerçekleştirildi.

TÜRKİYE-AFRİKA YATIRIM VE POTANSİYEL İŞBİRLİKLERİ TOPLANTISI, 18 EYLÜL 2018, ANKARA

Türkiye-Uganda İş Konseyi Başkanı Ercan Ata ve Türkiye-Tanzanya İş Konseyi Başkanı Aytaç Muhittin Dinçer, 18 Eylül 2018 tarihinde Ankara'da düzenlenen Türkiye-Afrika Yatırım ve Potansiyel İşbirlikleri Toplantısı'na katılım gösterdi.

UGANDA PARLAMENTOSU BÜTÇE KOMİSYONU BAŞKANI VE BERABERİNDEKİ MİLLETVEKİLİ HEYETİ İLE TOPLANTI

  UGANDA PARLAMENTOSU BÜTÇE KOMİSYONU BAŞKAN VE BERABERİNDEKİ MİLLETVEKİLİ HEYETİ İLE TOPLANTI

Uganda Parlamentosu Bütçe Komisyonu Başkanı ve Beraberindeki Milletvekili Heyeti ile 16 Ağustos 2018 tarihinde Ankara'da toplantı gerçekleştirildi. Bahse konu toplantıda, iki ülke arasındaki iş birliğinin daha kuvvetli bir şekilde devam edeceğine değinildi.

İPTAL-Uganda Cumhurbaşkanı’nın Ülkemizi Ziyareti Kapsamında Türkiye-Uganda İş Forumu, 20 Temmuz 2016, İstanbul

Uganda Cumhurbaşkanı’nın Ülkemizi Ziyareti Kapsamında, 20 Temmuz 2016’da gerçekleştirilmesi planlanan Türkiye-Uganda İş Forumu iptal edilmiştir.

Konuyu bilgilerinize sunarız.

Diğer İş Konseyleri