TÜRKİYE - AFRİKA İŞ KONSEYLERİ

T.C KAHİRE BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: 25, El-Falaky Str. Bab El-Louk, Cairo
Telefon: +20 2279 78 400
E-posta: embassy.cairo@mfa.gov.tr

T.C. KAHİRE TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: Al Shahed Abd El Hady Salah Abd Allah St. Corner of El Nile St. Apt. No: 7, Flat No: 2 Dokki - Giza / Egypt
Tel: +202 3762 68 02    
E-posta: kahire@ekonomi.gov.tr

MISIR ARAP CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Atatürk Bulvarı. 126, 06680 Kavaklıdere, Ankara
Tel: +90 312 426 10 26
E-posta: embassy_egypt@yahoo.com

MISIR ARAP CUMHURİYETİ  İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU
Adres: Cevdetpaşa Cad. No:12 Bebek
Tel:: +90 212  324 21 60
E-posta: egyptcommercialoffice@yahoo.com

T.C. NUAKŞOT BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres:: BP 5154, Nouakchott-MAURITANIA
Telefon: +222 4524 0305
E-posta: embassy.nouakchott@mfa.gov.tr

MORİTANYA İSLAM CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Oran Mah. Şemsettin Bayramoğlu Sok. No:7 Çankaya/Ankara
Tel: +90312 491 70 63
E-posta: moritanya.buyukelciligi@gmail.com

T.C. ANTANANARİVO BÜYÜKELÇİLİĞİ  (AKREDİTE)
Adres: Ambassade de Turquie Immeuble Burdigala A 6 Ter Andranomena Antananarivo - 101 Madagascar
Tel: +261 20 22 44 038
E-posta: ambassade.antananarivo@mfa.gov.tr

T.C. MAPUTO BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Av Marginal, 3901, Maputo
Tel: +258 21 49 41 22
E-posta: embassy.maputo@mfa.gov.tr

T.C. MAPUTO TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: Turkish Embassy Office of the Commercial Counsellor Av Marginal, 3901 Maputo
Tel: +258 21 494 122
E-posta: maputo@ekonomi.gov.tr

T.C. NİAMEY BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: 54, Rue AM 5, Zone des Ambassades, Kouara Kano, Code Postal: BP 12940 Niamey/Niger
Telefon: +227 20 72 51 20
E-posta: ambassade.niamey@mfa.gov.tr

NİJER ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Mahatma Gandi Cad. No:40  G.O.P
Tel: +90 312 436 10 15
E-posta: ankara@ambaniger-tr.org

T.C. ABUJA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Plot:333, Diplomatic Drive, Central Business District, Abuja
Tel: +234 8036488981
E-posta: embassy.abuja@mfa.gov.tr

T.C. ABUJA TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: Plot 333, Diplomatic Drive, Central Business District, Abuja/ Nigeria
Tel: +234 803 648 89 81
E-posta: abuja@ekonomi.gov.tr

NİJERYA FEDERAL CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Uğur Mumcu Sokağı, No.56, 06700 G.O.P., Ankara
Tel: +90 312 448 10 77-78-79
E-posta: embassynigeriaturkey@yahoo.co.uk

T.C. KİGALİ BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Kagugu Road, KG 426, No:8 PK:7079 Nyarutarama, Kigali
Tel: + 250 781 462 272
E-posta: kigali.be@mfa.gov.tr

RUANDA ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Aşağı Dikmen Mah. Galip Erdem Cad. 575. Sok. N0:2/A Çankaya/ANKARA
Tel: +90 312 491 84 34
E-posta: ambankara@minaffet.gov.rw

T.C. DAKAR BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Rue Leo Frobenius, No: 7, Fann Residence, Dakar/ Senegal
Tel: +221 33 869 80 76
E-posta: ambassade.dakar@mfa.gov.tr

T.C. DAKAR TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: Turkish Embassy Office Of The Commercial Counsellor Rue Leo Frobenius Villa No:7 - BP:6060 Etoile-DAKAR-SENEGAL
Tel: +221 33 869 79 94-91
E-posta: dakar@ekonomi.gov.tr

SENEGAL CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Hilal Mah., 6. Cad., No:8, Yıldız / ANKARA
Telefon: +90 312 442 00 46
E-posta: senegalbuyukelciligi@gmail.com

T.C. LUSAKA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: 5208 United Nations Avenue, Longacres Lusaka - Zambia
Telefon: +260-211-258341
E-posta: embassy.lusaka@mfa.gov.tr

T.C. WİNDHOEK BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: 54 Toermalyn Street, Eros, Windhoek, Namibya
Telefon: +264 61 246158
E-posta: embassy.windhoek@mfa.gov.tr

ANGOLA ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. 616. Sokak No:16 Çankaya – Ankara/ Türkiye
Tel: +90 312 428 27 70
E-posta:info@embassyangolatr.org

T.C. LUANDA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres:Avenida Pedro de Castro Van-Dunem Loy,535, Mundo Verde-Talatona,Luanda
Tel: +244 939 76 53 36 – 37
E-posta:embassy.luanda@mfa.gov.tr

T.C. LUANDA TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: Turkish Embassy Office of the Commercial Counsellor Avenida Pedro de Castro Van-Dunem Loy, 535, Mundo Verde-Talatona, Luanda / Angola
Tel:+244 949 17 73 76 
E-posta:luanda@ekonomi.gov.tr

T.C. KOTONU BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Ambassade de Turquie Benin Marina Hotel Boulevard de la Marina 01 B.P. 1901 Cotonou – BENIN
Telefon:+ 229 97 08 18 90
E-posta:ambassade.cotonou@mfa.gov.tr

BENİN CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Turan Güneş Bulvarı, Galip Erdem Cd. 608 Sokak No: 7 Oran, Çankaya/ANKARA
Tel:+90 312 490 08 15
E-posta:ankara.beninembassy@yahoo.fr

T.C. CEZAYİR BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: 21, Villa Dar el-Ouard, Chemin de la Rochelle, Boulevard Colonel Bougara, Alger-16000/ Algerie
Telefon: +213 21 23 00 04
E-posta: ambassade.alger@mfa.gov.tr

T.C. CEZAYİR TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: Rue De L'Aqueduc Bt A3 Residence Chabani Val D'Hydra Alger / Algerie
Tel: +213 21 60 79 59
E-posta : cezayir@ekonomi.gov.tr

CEZAYİR DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Şehit Ersan Cad., No: 42, 06680 Çankaya, Ankara
Telefon: +90 312 468 77 19
E-posta: cezayirbe@algerianembassy.com.tr

T.C. CİBUTİ BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres:T.C. Cibuti Büyükelçiliği Duplex Grandstanding No:1 Situe 353-1 Haramous/Djibouti
Telefon: +253 2 132 55 55 
E-posta: ambassade.djibouti@mfa.gov.tr

CİBUTİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: İlkbahar mah. Galip Erdem cad.613. sok. No:6 Yıldız – Çankaya - Ankara - Türkiye
Telefon: +90 312 491 95 13
E-posta:djib.embassytr@gmail.com

T.C. ENCEMİNE BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres:Quartier Beguinage Rue de Marseilles BP 5629, Encemine-ÇAD
Tel:+235 22 52 43 77
E-posta: ambassade.ndjamena@mfa.gov.tr

ÇAD ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres:İlkbahar Mah. Galip Erdem Caddesi 609 Sokak No 29 (06550) Oran, Çankaya, Ankara- Türkiye
Telefon: +90 312 490 19 40
E-posta: ambtchadankara@gmail.com ; ambtchadankara@yahoo.fr 

T.C. YAOUNDE BÜYÜKELÇİLİĞİ (AKREDİTE)
Adres: Boulevard de l'URSS 1782 B.P. 35155 Bastos - Yaounde
Telefon:+237 222 20 67 75-76-77
E-posta:ambassade.yaounde@mfa.gov.tr
Ekvator Ginesi’ne 12 Ocak 2010 tarihinden itibaren Yaounde Büyükelçiliğimiz akreditedir.

T.C. MOGADİŞU BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Lido Plajı Mogadişu/Somali
Telefon:+252 618 86 84 91
E-posta: embassy.mogadishu@mfa.gov.tr

SOMALİ’NİN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Rabat Sok. No:24  G.O.P
Tel: +90 312 436 40 28
E-posta: info@somaliembassytr.org

T.C. HARTUM BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: House No: 21, Block No: 8H, Beladia Str. P.O.Box:771 East, Khartoum, Sudan
Tel: +249 183 794 215 / 216
E-posta: embassy.khartoum@mfa.gov.tr

SUDAN CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Mahatma Gandi Cad., No: 48, GOP, Çankaya, Ankara
Tel: +90 312 4466327 / 28
E-posta: ankara@mfa.gov.sd

SUDAN CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU
Adres: Menekşeli Sok., No: 16, 1. Levent, İstanbul
Tel: +90 212 2817441 / 42
E-posta: sud.istanbul@gmail.com

T.C. DARÜSSELAM BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Toure Drive 8, Plot Nr: 97, Oysterbay P.O. Box 21761 Darüsselam - Tanzanya
Tel: +255 688 40 16 16
E-posta: embassy.daressalaam@mfa.gov.tr

T.C. DARÜSSELAM TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: P.O. Box:21761, Dar es Salaam, Tanzania
Tel: +255 68 840 16 16
E-posta: darusselam@ekonomi.gov.tr

T.C. TUNUS BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: LOT No:4, Av. Hedi KARRAY Centre Urbain Nord B.P.134-1082 TUNIS/TUNISIE
Tel: +216-70 132 300 (10 hat)
E-posta: ambassade.tunis@mfa.gov.tr

T.C. TUNUS TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres:Lot No:4, Avenue Hédi Karray, Centre Urbain Nord, 1082 Tunis/TUNUS
Tel: +216 71 753 212, 71 752 506
E-posta: tunus@ekonomi.gov.tr

TUNUS CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Ferit Recai Ertuğrul cad. No: 19, Diplomatik Site, ORAN, Ankara
Tel:+90312 491 96 35
E-posta: at.ankara@superonline.com

TUNUS İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU
Adres: Keskin Kalem Sokak No:31 Esentepe/Şişli
Tel: +90 212 217 41 56
E-posta: tunisiacg.istanbul@outlook.com

T.C. KAMPALA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Hotel Serena Kintu Road P.O. Box: 7814 Kampala, UGANDA
Telefon: +256  414  50 00 73
E-posta: embassy.kampala@mfa.gov.tr

UGANDA CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Uğur Mumcu Sok., No:59, GOP, Ankara
Tel: +90 312 437 01 94 - 95
E-posta: ugandaembassyturkey@gmail.com

T.C. NAİROBİ BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Gigiri Road, Off Limuru Road, P.O. Box 64748, Nairobi, Kenya
Telefon: + 254 20 712 69 29 / +254 20 712 69 30
E-posta: embassy.nairobi@mfa.gov.tr

T.C. NAİROBİ TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: Gigiri Road, Off Limuru Road, P.O. Box 64748, Nairobi, Kenya
Tel: +254 20 712 47 79
E-posta: nairobi@ekonomi.gov.tr

KENYA CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞ
Adres:İlkbahar Mah., Turan Güneş Blv., 571.Cad., 612.Sok., No:10, Yıldız / Ankara
Tel:+90 312 491 45 08 - 09
E-posta: ankara@mfa.go.ke

T.C. BRAZAVİL BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Ambassade de Turquie Olympic Palace Hôtel Suite 204 15, Avenue de l'Amitié, Centre Ville Brazzaville Kongo Cumhuriyeti
Telefon: +242 05 603 72 12
E-posta: turquie.brazzaville@mfa.gov.tr

KONGO CUMHURİYETİ ANKARA  BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Reşit Galip Cad. No:98  G.O.P.
Telefon: 0090 312 446 54 69
E-posta: ambacoturc@yahoo.fr

T.C. KİNŞASA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: 18 Avenue Pumbu B.P.7817 Gombe Kinshasa  République Démocratique Du Congo
Telefon:+243 81 700 75 00
E-posta:embassy.kinshasa@mfa.gov.tr

T.C. KİNSAŞA TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres:-
Tel:+243 81 700 75 00
E-posta:kinsasa@ekonomi.gov.tr

KONGO DEMOKRATİK CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres:  Koza Sok. No:5 G.O.P.
Telefon:+90 312 466 09 16
E-posta:missionrdcankara@gmail.com

LİBYA ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Cinnah Cad. No: 60, 06690 Çankaya, Ankara
Tel: +90 312 438 11 10 – 14
E-posta:-

LİBYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU
Adres: İnönü Cad., Miralay Şefik Bey Sok., No:3, Gümüşsuyu, İstanbul
Telefon: +90 212 251 81 00
E-posta: libyabaskonsoloslugu@yahoo.com.tr

T.C. ANTANANARİVO BÜYÜKELÇİLİĞİ
Telefon:+261 20 22 44 038
E-posta:ambassade.antananarivo@mfa.gov.tr

T.C. ANTANANARİVO TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Tel:+261 20 22 583 66
E-posta:antananarivo@ekonomi.gov.tr

T.C. BAMAKO BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Ambassade de Turquie Cité du Niger II, Rue 49, M-105 Niarela, Bamako, Mali
Tel: +223 20210281
E-posta: ambassade.bamako@mfa.gov.tr

MALİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Rafet Canitez Caddesi Rasih Kaplan Sokak No:4 Oran Sitesi Çankaya/Ankara
Tel: +90 312 491 11 93
E-posta: ambaduml.ank@gmail.com

T.C. HARARE BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: 15, Maasdorp Avenue, Alexandra Park, Harare
Telefon: +263 (4)799 761 +263 (4)799 762 +263 (4)791 598
E-posta: embassy.harare@mfa.gov.tr

T.C. ADDİS ABABA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Turkish Embassy, P.O. Box 1506, Addis Ababa, Ethiopia
Tel : +251 11 6612321
E-posta: embassy.addisababa@mfa.gov.tr   

T.C. ADDİS ABABA TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: Turkish Embassy Commercial Counsellor's Office, Dembel Citty Center, 10th floor, No: 1002, C-D, Addis Ababa, Ethiopia
Tel: +251 11 5528855
E-posta:addisababa@ekonomi.gov.tr

ETİYOPYA FEDERAL DEMOKRATİK CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Uğur Mumcu Sok., No:74/1-2, 06700, G.O.P., Ankara
Telefon: +90 312 4360400
E-posta: ethembank@ttnet.net.tr

T.C RABAT BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: 7, Avenue Abdelkrım Benjelloun Rabat MAROC
Telefon: +212 537 66 15 22
E-posta: ambassade.rabat@mfa.gov.tr

T.C. RABAT TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: 7, Abdelkrim Benjelloun  10000 Rabat MAROC
Telefon: +212 537 76 76 01
E-postarabat@ekonomi.gov.tr

T.C. KAZABLANKA TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: Angel Boulevard d’Anfa et Rue d’Algerie, 2 eme etage, appt. 1 Casablanca
Tel: 00 212  522 27 67 57
E-posta: kazablanka@ekonomi.gov.tr

FAS KRALLIĞI ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Reşit Galip Cad. Rabat Sok. No: 11, G.O.P., Ankara
Tel: +90 312 437 60 20/21
E-posta: sifamatr@tr.net; amb.ankara@maec.gov.ma

FAS KRALLIĞI İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU
Adres: Bayıldım Cad. No: 8 D:1-2 Maçka Beşiktaş/ İstanbul
Tel: 0212 258 15 98
E-posta: consulatmarocist@gmail.com

FİLDİŞİ SAHİLİ CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Reşit Galip Cadç İlkadım Sok. No.3 GOP/Ankara
Telefon: +90 312 446 01 14/15
E-posta: ambaci.tq@gmail.com

T.C. ABİDJAN BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres:  Boulevard Iagunaire Charles de Gaulle Immeuble N’Zarama, 3eme étage, Abidjan Plateau.
Posta Adresi: 01 B.P 5137 Abidjan 01/ Cote d’Ivoire
Tel: +225 20 25 51 10
E-posta: ambassade.abidjan@mfa.gov.tr

T.C. BANJUL BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: 29 Kaira Avenue 4th Street Brufut Gardens Banjul- The Gambia
Tel: +220 441 03 21
E-posta: embassy.banjul@mfa.gov.tr

GAMBİYA CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Hilal Mah. Hollanda Cad. No:31 Yıldız, Ankara
Tel: +90 312 442 57 71
E-posta: gamembank@gmail.com

T.C.AKRA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Embassy of the Republic of Turkey to the Republic of Ghana L8 Block 1 Section 17B Labone Abafum Crescent Accra/Ghana
Telefon: +233  302 218 180
E-posta: embassy.accra@mfa.gov.tr

T.C. AKRA TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: L8 Block 1 Section 17 b Labone Abafum Crescent  Cantonments
Telefon: +233 302 218 180
E-posta: akra@ekonomi.gov.tr

T.C. KONAKRİ BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres:Taouyah (à côté de l’Hôtel Riviera) Conakry, Guinée
Telefon:+ 224 621 63 05 05
E-posta:ambassade.conakry@mfa.gov.tr

GİNE CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Uğur Mumcu Sok., No: 76, Gaziosmanpaşa / ANKARA
Tel:+90 312 436 86 20
E-posta: ambaguiankara@gmail.com

T.C. PRETORIA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: 1067 Church Street, 0083 Hatfield, Pretoria, Republic Of South Africa :Turkish Embassy, P.O.Box:56014, Arcadia 0007, Pretoria, Republic Of South Africa
Tel: +27 12 3426053 / 54 / 55 / 56 / 57
E-posta: embassy.pretoria@mfa.gov.tr

T.C. PRETORIA TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres:1067 Church Street, Hatfield, 0083 Pretoria, Republic of South Africa
Tel:   +27 12 3426051
E-posta: pretoria@ekonomi.gov.tr

GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ  ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Filistin Sok., No: 27, 06700, G.O.P., Ankara
Tel: +90 312 4056861
E-posta: general.ankara@foreign.gov.za

T.C. YAOUNDE BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres:Turkish Embassy Boulevard de l’URSS 1782 B.P. 35155 Bastos-Yaounde/ Cameroon
Tel: +237 22 20 67 75/76/ 77
E-posta: ambassade.yaounde@mfa.gov.tr

T.C. YAOUNDE TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ
Adres: Boulevard de l'URSS 1782 B.P. 35155 Bastos-Yaound
Tel: +237 222 21 80 23
E-posta: yaounde@ekonomi.gov.tr

T.C. NAİROBİ BÜYÜKELÇİLİĞİ (AKREDİTE)
Adres: 30 Gigiri Road P.O. Box 64748 00620 Nairobi-Kenya
Telefon: +254 20 712 69 29
E-posta: embassy.nairobi@mfa.gov.tr

T.C. FREETOWN BÜYÜKELÇİLİĞİ
E-posta: embassy.freetown@mfa.gov.tr

Diğer İş Konseyleri