TÜRKİYE - BREZİLYA İŞ KONSEYİ

Kuruluş Yılı: 2006
Kurucu Başkan: Aykut Eken
Türkiye Tarafı Başkanı: Burak Altay
Firma ve Unvanı: Odaş Elektrik Üretim San. Tic. A.Ş., Yönetim Kurulu Başkan Yrd.
Muhatap Kuruluş: FIESP (Sao Paulo Eyaleti Sanayiciler Federasyonu)
Karşı Kanat Başkanı: Elias Miguel Haddad
Firma ve Unvanı: FIESP, Başkan yardımcıları

 

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı'nın Latin Amerika ile DEİK 2006 ile ticari ve Amerika Birleşik Devletleri hedef yılını hedeflemek için hedef yılını hedef gösterecek. Bu itibarla, ülkenin bakanı Abdullah Gül'ün, hükümet, işadamları, basın ve TBMM'den temsilciler ile birlikte 2006 yılı yılıki Brezilya ziyareti içinde, 20 Ocak 2006 tarihinde, FIESP (Sao Paulo Eyaleti Sanayi Federasyonu) ile bir Niyet Antlaşması imzalanarak DEİK/Türkiye-Brezilya İş Müzesi kuruldu.

Brezilya ile ulaşım arasında kurulacak yakın işbirliği, Brezilya ile Arjantin, Paraguay ve Uruguay'ın üyeleri MERCOSUR (Güney Ülke Amerika Pazarı) ile ortaya çıkacak pazardan Türk firmalarının da yolunu açıklayacak. Diğer yandan, Brezilyalı ülkeler Türkiye'deki Avrupa ve diğer ülke pazarlarına ait arazilere sahip olanlardır.

Konferanslarin iki ülke i dünyasini ögrenerek bir araya getirme sirasiyla iş konseyi, uygulanabilecek ve uygulanabilecek uygulamalara yönelik olarak düşünülebilecek veya düşünülebilecek iş dünyasını temsilen mercilere yöneliktir.

Diğer İş Konseyleri