TÜRKİYE - BREZİLYA İŞ KONSEYİ

EMPOWERING WOMEN: SUCCESS STORIES IN DIPLOMACY AND BUSINESS

Türkiye-Brezilya İş Konseyi, 11 Aralık 2019 tarihinde İstanbul'da düzenlenen Empowering Women: Success Stories in Diplomacy and Business organizasyonunu gerçekleştirdi.

BREZİLYA ÜLKE GÜNÜ

Türkiye-Brezilya İş Konseyi, 19 Eylül 2019 tarihinde İstanbul'da düzenlenen Brezilya Ülke günü organizasyonuna katılım sağladı.

BREZİLYA PPP SUNUMU

Türkiye-Brezilya İş Konseyinin organizasyonu kapsamında, 22 Ağustos 2019 tarihinde İstanbul'da Brezilya PPP sunumu gerçekleştirildi. Yapılan organizasyon ile Türkiyenin PPP deneyimini Breziya yatırım ajansına aktarması ve gelecekte gündeme gelecek olan Brezilya PPP yatırımlarında Türk şirketlerinin iş üstlenmesine katkı sağlamak amaçlandı.

BREZİLYA'DA İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI SEMİNERİ,İSTANBUL

BREZİLYA'DA İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI SEMİNERİ

DEİK/Türkiye-Brezilya İş Konseyi tarafından, Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu ile iş birliğinde Brazilya'da hali hazırda iş yapan ve iş yapmayı planlayan firmaları bilgilendirmek amacıyla 10 Mayıs Cuma günü, River Plaza'da "Brezilya'da İş ve Yatırım Fırsatları Semineri" düzenlenmiştir. 

Dünyanın en büyük 9'uncu ekonomisi ve Latin Amerika'nın en büyük ekonomisi olan Brezilya, küresel aktör olma yönünde önemli aşamalar kaydetmiştir. Araştırmalara göre 2020 yılında Brezilya tüketici pazarının 3,5 trilyon dolarla dünyanın 5'inci büyük pazarı haline geleceği tahmin edilmektedir.

Brezilya hükümeti, ülkenin ekonomik büyümesine katkıda bulunacağına inanılan ve hükümetin öncelikli alanlar listesinde yer alan sektörlerdeki yatırımlara teşvik sağlamaktadır. Bu alanlar; tarım, teknoloji, emek ağırlıklı sanayi kolları ile ihtiyacı ithalat yoluyla karşılanan malların üretimini kapsamaktadır. Turizm, ağaçlandırma, gemi yapımı, selüloz, kimya, petro-kimya, otomotiv, uçak sanayi ile tekstil ve gıda sektörleri de teşvik sağlanan alanlardır.

Toplantıda gerçekleştirilen sunumlar ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

BREZİLYA'DA İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI SEMINERİ

Türkiye-Brezilya İş Konseyinin organizasyonu ile 10 Mayıs 2019'da gerçekleştirilen Brezilya'da İş ve Yatırım Fırsatları Semineri İstanbul'da düzenlendi. Seminer kapsamında Türk iş dünyası Brezilya'daki iş fırsatlarından haberdar edildi.

YENİ ATANAN T.C. BREZİLYA BÜYÜKELÇİSİ MURAT YAVUZ ATEŞ İLE TANIŞMA TOPLANTISI

Türkiye-Brezilya İş Konseyinin organizasyonu kapsamında, 7 Ocak 2019 tarihinde T.C. Brezilya Büyükelçisi olarak atanan Murat Yavuz Ateş ile tanışma toplantısı düzenlendi.

TÜRKİYE-BREZİLYA DİPLOMATİK İLİŞKİLERİNİN 160.YIL KUTLAMASI

Türkiye-Brezilya İş Konseyinin organizasyonu kapsamında, Türkiye-Brezilya diplomatik ilişkilerinin 160. Yılı kutlaması etkinliği düzenlendi.

BREZİLYA TARIM BAKAN YARDIMCISI İLE YUVARLAK MASA TOPLANTISI

Türkiye-Brezilya İş Konseyinin organizasyonu kapsamında, 6 Eylül 2018 tarihinde Brezilya Tarım Bakan Yardımcısı ile yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. İstanbul'da düzenlenen toplantıda tarım alanına ilişkin görüşmeler yapıldı.

BREZİLYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU VE TİCARET MÜŞAVİRİ İLE TANIŞMA YEMEĞİ

Türkiye-Brezilya İş Konseyinin organizasyonu kapsamında, 16 Mart 2018 tarihinde T.C. Brezilya İstanbul Başkonsolosu ve Ticaret Müşaviri ile tanışma yemeği organize edildi. Yemekte; Türkiye-Brezilya İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Brezilya İstanbul Başkonsolosu ve Ticaret Müşaviri bir araya getirilerek, iki ülke arasındaki ticaret olanakları değerlendirildi.

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ-BRAZIL COUNTRY ANALYSIS PRESENTATION ORGANİZASYONU

Türkiye-Brezilya İş Konseyi, 27 Şubat 2018 tarihinde Özyeğin Üniversitesinde düzenlenen Brazil Country Analysis Presentation organizasyonuna katılım gerçekleştirildi.Brezilya Makroekonomik verileri ve Türkiye - Brezilya Ekonomik & Ticari İlişkilerinin değerlendirildiği sunum öğrenciler ile paylaşıldı.

TÜRKİYE - BREZİLYA İŞ KONSEYİ TOPLANTISI, SAO PAULO

DEİK/Türkiye-Brezilya İş Konseyi tarafından, Brezilya'nın Sao Paulo şehrine 5 - 11 Kasım 2017 tarihleri arasında bir heyet ziyareti gerçekleştirildi. 9 Kasım 2017 tarihinde FIESP (Sao Paulo Eyaleti Sanayiciler Federasyonu) ve T.C. Sao Paulo Başkonsolosluğu işbirliğinde Brezilya-Türkiye İş Forumu gerçekleştirildi. Forum kapsamında Serbest Ticaret Anlaşmalarının devreye alınması, ticaret hacminin artırılmasına ilişkin öneriler ve yatırım potansiyeli yüksek sektörler ele alındı. İkili iş görüşmelerin de yer aldığı heyet ziyareti kapsamında tesis ziyaretleri ve üst düzey toplantılar da gerçekleştirildi. Sonuç raporu ekte bilgilerinize sunulmaktadır. 

Brezilya Arama Konferansı

DEİK/Türkiye – Brezilya İş Konseyi, Türkiye ile Brezilya arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için yeni yollar, fikirler, projeler arama kapsamında 2 Mayıs 2016 tarihinde Arama Konferansı gerçekleştirdi.

Brezilya ile iş yapan Özel sektör, Kamu Kurum ve Kuruluşları, İş Dünyası Kuruluşlarından katılımlarla gerçekleştirilen çalıştayda, İki ülkenin ‘uzaklık’ sorunu nasıl aşılabilir?Lojistikten bankacılığa, ikili hukuki altyapının değerlendirilmesinden gümrük vergi tariflerine küçük ya da büyük ‘etki’ yaratabilecek her türlü fikir masaya yatırıldı.

Toplantıda 5 ana eksen etrafında fikirler geliştirildi.

- Ticaret

- Yatırımlar

- Hizmetler

- Kurumsal Altyapı

- Sosyal Yakınlaşma

Hospitalar 2015 Fuarı, Sao Paulo, Brezilya, 19-22 Mayıs 2015

Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından iletildiği üzere; Hospitalar 2015 Fuarı, 19-22 Mayıs 2015 tarihleri arasında, sağlık endüstrisi ürünleri, ekipmanları, himzet ve teknolojilerini tanıtmak üzere, Brezilya ve Latin Amerika ülkelerinden 1,250 firmanın katılımlarıyla Sao Paulo’da gerçekleştirilecektir.

 

Latin Amerika’nın en önemli sağlık sektörü fuarlarından birisi olan Hospitalar 2015, dünyanın her yerinden hastane yöneticileri, işadamları ve distribütörlerin yer alacağı 90.000 profesyonel ziyaretçi almayı hedeflemektir.

 

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin katılımında fayda görülen söz konusu fuarla ilgilenen üyelerimiz, www.hospitalar.comadresinden detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Diğer İş Konseyleri