TÜRKİYE - KÜBA İŞ KONSEYİ

TÜRKİYE-KÜBA ORTAK ÇALIŞMA TOPLANTISI

Küba Turizm Bakanlığı Yatırım ve Kalkınma Genel Müdürü Jose Reinaldo Daniel ve beraberindeki heyetin katılımları ile 6 Aralık 2019 tarihinde İstanbul'da Türkiye-Küba Ortak Çalışma Toplantısı gerçekleştirildi. Anılan toplantıda, Türkiye ve Küba arasındaki turizm ve yatırım olanakları değerlendirildi. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Gökay Azak yapmış olduğu açılış konuşmasında, Türkiye ve Küba arasındaki ilişkilerin turizm alanında daha ileriye taşınması gerektiğini vurgularken, ilişkilerin artırılmasına yönelik verilerin paylaşımı ve uzman değişimi konularına da değindi. Küba Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez ise 2018 ve 2019 yılları içerisinde gerçekleştirilen resmi ziyaretlerin önemli adımlar atılmasına yol açtığını ifade etti. Ayrıca, Türk yatırımlarının Küba'ya yönlendirilmesi konusunda çalışmalar yapılması gerektiğini de belirten Büyükelçi, turizm alanında Türkiye'nin deneyimlerinden faydanılması gerektiğini ifade etti. Anılan toplantı çerçevesinde, Türk Hava Yolları (THY), Küba Turizm Bakanlığı Geliştirme ve Yatırımlar Genel Müdürlüğü ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından sunum gerçekleştirildi. Toplantı, soru-cevap kısmının akabinde son buldu.

T.C. TİCARET BAKAN YARDIMCISI GONCA YILMAZ BATUR'UN ZİYARETİ VESİLESİYLE TÜRKİYE-KÜBA İŞ KONSEYİ TOPLANTISI

T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur'un Küba ziyareti vesilesiyle gerçekleştirilen Türkiye- Küba İş Konseyi Toplantısı, 26-27 Şubat 2019 tarihlerinde Havana'da düzenlendi. Toplantıda, Türk iş dünyasının Küba'da gerçekleştirmesi muhtemel iş birlikleri ve yeni yatırım alanlarının potansiyelleri incelendi.

KÜBA DIŞ TİCARET VE YATIRIMLAR BAKAN YARDIMCISI İLIANA NUÑEZ MORDOCHE VE BERABERİNDEKİ İŞ İNSANI HEYETİ İLE TOPLANTI

Küba Dış Ticaret ve Yatırımlar Bakan Yardımcısı İliana Nunez Mordoche ve beraberindeki iş adamı heyeti ile gerçekleştirilen toplantı, 4 Haziran 2018'de İstanbul'da düzenlendi. Toplantının ardından heyet ile akşam yemeği etkinliği gerçekleştirildi.

KÜBA TANITIM GÜNÜ VE FOTOĞRAF SERGİSİ ETKİNLİĞİ

Küba Tanıtım Günü kapsamında bir fotoğraf sergisi etkinliği gerçekleştirildi. 28 Mart 2018 tarihinde düzenlenen etkinlik, İstanbul'da yapıldı.

Diğer İş Konseyleri