TÜRKİYE - PERU İŞ KONSEYİ

TÜRKİYE-PERU INTERCONNECTED BUSINESS

DEİK LATİN AMERİKA BULUŞMASI

Arjantin, Brezilya, Ekvador, Kolombiya, Küba, Meksika, Orta Amerika Ve Karayipler, Peru, Şili ve Venezuela'nın büyükelçi, başkonsolos ve ilgili temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen DEİK Latin Amerika Buluşması 13 Aralık 2019 tarihinde İstanbul'da düzenlendi..

PERU NATIONAL DAY KATILIMI

Peru Ankara Büyükelçiliği'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen National Day etkinliği, 26 Temmuz 2019 tarihinde Ankara'da düzenlendi.

PERU İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Türk iş insanlarının PromPeru tarafından, Peru'daki yatırım projeleri ve sektörel fırsatlar hakkında bilgilendirildiği toplantı, 30 Mayıs 2018'de İstanbul'da gerçekleştirildi. Toplantı boyunca Peru makroekonomik verileri değerlendirilerek, ülkedeki yeni yatırım alanları istişare edildi.

PERU ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SANTIAGO MARCOVICH ONURUNA VEDA YEMEĞİ

Peru Ankara Büyükelçisi Santiago Marchovic onuruna verilen veda yemeği etkinliği, 9 Nisan 2018'de İstanbul'da düzenlendi. Yemekte Büyükelçiye, Türkiye-Peru ekonomik ilişkilerine katkılarından dolayı teşekkür edildi.

Peru’da İş Yapma Rehberi Ve İş Fırsatları Sunumu

DEİK/Türkiye-Peru İş Konseyi tarafından tarafından, 20 Nisan 2016 tarihinde, 10:00-12.00 saatleri arasında, River Plaza’da, Barrios & Fuentes Abogados Hukuk ve Danışmanlık firması ortağı ve Lima Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Sn. Raúl Barrios Fernández ve Danışman Sn. Javier Márquez Rodríguez ile 40 farklı sektör temsilcisinin katılımı ile bir toplantı gerçekleştirildi. Peru, Latin Amerika pazarlarına açılmak isteyen işadamları için iyi bir fırsat sunmaktadır. 2014 yılında Peru, Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde ihracat yaptığımız 3. ülke (Brezilya ve Meksika’dan sonra), ithalat yaptığımız 9. ülkedir. 2019 yılı Latin Olimpiyatları Başkent Lima’da gerçekleştirilecektir. Peru’da aynı zamanda,   önümüzdeki 7 yılda 160 milyar $ altyapı yatırımı gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Peru, dış ticaret açığı vermediğimiz nadir Latin Amerika ülkelerindendir. T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından 2016-2017 döneminde öncelikli ülkelerinden birisi olarak belirlenmiştir. 2015 yılında ikili ticarette Türkiye lehine 134,6 milyon Dolar’lık dış ticaret fazlası ve 259,5 milyon Dolar’lık ticaret hacmi gerçekleşmiştir. Toplantı soru cevabın ardından sona erdi.

Diğer İş Konseyleri