TÜRKİYE - TAYLAND İŞ KONSEYİ

TÜRKİYE - THAILAND INTERCONNECTED BUSINESS

TAYLAND TİCARET BAKANI'NIN OLASI TÜRKİYE ZİYARETİYLE İLGİLİ TOPLANTI

Tayland Ticaret Müşaviriyle, Tayland Ticaret Bakanı'nın muhtemel Türkiye Ziyaretiyle ilgili detaylar ın görüşüldüğü toplantı, 9 Ekim 2019'da İstanbul'da gerçekleştirildi.

TÜRKİYE - TAYLAND EKONOMİK İŞ BİRLİĞİ SEMİNERİ

Türkiye ve Tayland arasındaki ticareti arttırmak ve yeni iş ortaklıkları kurmak amacıyla Tayland-Türkiye Ekonomik İş Birliği Semineri 19 Eylül 2019'da İstanbul'da düzenlendi.

TAYLAND -TÜRKİYE EKONOMİK İŞ BİRLİĞİ RESEPSİYON

19 Eylül 2019'da gerçekleşen Tayland-Türkiye Ekonomik İş Birliği Semineri'ni takiben Türkiye-Tayland İş Konseyi Başkanı Hakan Bulgurlu ev sahipliğinde Koç Müzesi'nde bir resepsiyon verildi. Tayland Krallığı Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye-Tayland İş Konseyi iş birliğinde gerçekleştirilen açılış konuşmalarının ardından iki ülke arasında son dönemde yaşanan gelişmeler, Tayland'daki yatırım fırsatları ve iş insanlarının tecrübeleri başlıklı oturumlar düzenlendi.

TÜRKİYE - TAYLAND EKONOMİK İŞ BİRLİĞİ POTANSİYELİ SEMİNERİ,İSTANBUL
Tayland Krallığı Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye-Tayland İş Konseyi iş birliğinde 19 Eylül 2019 Perşembe günü 08:30-16:00 saatleri arasında Mövenpick Hotel İstanbul'da Türkiye-Tayland Ekonomik İş Birliği Potansiyeli Semineri düzenlenecektir.
 
Sanayi sektörü Tayland'ın ekonomik çıktısının yaklaşık olarak yarısını oluşturmaktadır. Tarım sektörü ekonominin sadece %12'sini oluşturmasına rağmen ülkedeki işgücünün yaklaşık olarak yarısını istihdam etmektedir. Ürün ihracatı 1990'larda gerçekleştirilen yatırımlarla emek-yoğun tekstil sektöründen bilgisayar aksesuarları ve otomobil parçaları gibi teknoloji-yoğun ürünlere doğru kaymıştır. Tayland, aynı zamanda Dünya'nın en büyük pirinç ihracatçısıdır. Turizm gelirleri de ülke ekonomisinde oldukça önemli bir yer (ülke GSYİH'sinin %6,6'i) tutmaktadır.
 
Tayland'ın başlıca ihracat kalemleri makine, elektrikli ve elektronik teçhizat, taşıt (raylı sistem hariç), kauçuk, mineral yakıtlar iken başlıca ithalat kalemleri demir ve çelik ürünleri, inşaat malzemeleri ve motorlu araçlar, altın ve petrol yağlarıdır. 
 
Bu bilgiler ışığında ekte taslak programı yer alan seminere katılmak isteyen üyelerimizin 16 Eylül Pazartesi günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1001/13179 linkinde yer alan katılım formunu doldurmaları gerekmektedir. 
 
Ek: Program
 
Önemli Not: Etkinlik dili İngilizcedir. İngilizce-Türkçe simültane çeviri olacaktır.
 
TÜRKİYE - TAYLAND STA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Türkiye - Tayland STA Bilgilendirme Toplantısı 31 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi.

TAYLAND KÜLTÜR FESTİVALİ AÇILIŞ TÖRENİ

Tayland Kültür Festivali açılış töreni, 28 Eylül 2018 tarihinde İstanbul'da yapıldı.

TÜRKİYE - TAYLAND KOBİ SEMİNERİ'NE KATILIM

Türkiye ve Tayland pazarındaki KOBİ'lerin bilgilendirilmesi ve iki ülkedeki yatırım alanları hakkında iş insanlarının fikir sahibi olabilmesi amacıyla düzenlenen Türkiye-Tayland KOBİ Semineri, 6 Eylül 2018'de Bangkok'da gerçekleşti.

TAYLAND KRALLIĞI ANKARA BÜYÜKELÇİSİ İLE ÇALIŞMA TOPLANTISI

Tayland Krallığı'nın Ankara Büyükelçisi ile gerçekleştirilen çalışma toplantısı Tayland İş Konseyi üyelerinin katılımı ile 30 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul'da yapıldı.

TAYLAND ÜLKE GÜNÜ VE TÜRKİYE İÇİN İŞ FIRSATLARI SEMİNERİ

Tayland Ülke Günü kapsamında düzenlenen Türkiye İçin İş Fırsatları Semineri, Türk ve Tayland iş insanlarının katılımı ile 8 Şubat 2018 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi.

DEİK/ Acil Eylem Planı kapsamında Türkiye Tayland İş Konseyi’nin Bangkok Ziyareti

Diğer İş Konseyleri