TÜRKİYE - ARNAVUTLUK İŞ KONSEYİ

AGRI-FOOD BUSINESS & INVESTMENT OPPORTUNITIES IN ALBANIA

ARNAVUTLUK CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU BLERTA KADZADEJ İLE TANIŞMA TOPLANTISI, 9 ARALIK 2019, İSTANBUL

Arnavutluk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Blerta Kadzadej ile 9 Aralık 2019'da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunun Genel Merkezinde tanışma toplantısı yapıldı. Başkonsolos Kadzadej ile gerçekleştirilen tanışma toplantısında iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler görüşüldü.

ARNAVUTLUK ÜLKE GÜNÜ, 18 KASIM 2019, İSTANBUL

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından 18 Kasım 2019'da İstanbul'da Arnavutluk Ülke Günü etkinliği düzenlendi. Organizasyonda; Arnavutluk'un ekonomik durumu, dış ticareti, pazar yapısı, yatırım, krediler, finansman ve iş fırsatları, iş kültüründe dikkat edilmesi gereken konular ve Türk firmalarının bu ülkedeki deneyimleri ele alındı. Türkiye-Arnavutluk İş Konseyi Başkanı Mehmet Usta, etkinlik kapsamında düzenlenen "Türk Firmalarının Arnavutluk Pazarındaki Deneyimleri" konulu panel oturumunda panelist olarak yer aldı ve yatırım deneyimleri ile ilgili dinleyicilere bilgiler aktardı.

T. C. Tiran Büyükelçisi Sn. Murat Ahmet Yörük ile Tanışma Toplantısı, İstanbul
Türkiye - Arnavutluk İş Konseyi'nin Seminer ve Saha Ziyaretleri, İstanbul & Kocaeli
Türkiye - Arnavutluk İş Konseyi'nin Tiran Temasları
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Arnavutluk Resmi Ziyareti Vesilesiyle Türkiye – Arnavutluk İş Forumu, 13 Mayıs 2015, Tiran

 Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Arnavutluk resmi ziyareti kapsamında 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü Tiran Sheraton Hotel’de, T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve DEİK organizasyonunda Türkiye – Arnavutluk İş Forumu gerçekleştirilecektir.
Türkiye ve Arnavutluk arasındaki ikili ticari ilişkiler hızla gelişmekte olup son 10 yıllık süreçte artarak 3,5 milyar Dolar’a yaklaşmıştır. Arnavutluk’ta özellikle enerji, madencilik, turizm, tekstil, ayakkabı yan sanayi, inşaat malzemeleri ve altyapı sektörlerinde Türk firmaları için fırsatlar bulunmaktadır.


Türkiye-Arnavutluk İş Forumu’na Türkiye’den katılım sağlayacaklar için paket program düzenlenecek olup seyahat özel uçakla gerçekleştirilecektir. Uçuşlar, transferler, yemekler ve tercüme hizmetleri ve diğer kalemleri kapsayan katılım bedeli 1000 avro olarak belirlenmiştir.
 

13 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenecek söz konusu heyet ziyaretine iştirak etmek isteyen üyelerimizin aşağıdaki internet bağlantısında yer alan kayıt formunu eksiksiz doldurarak, 1000 avro tutarında katılım ücretinin ödendiğini gösterir banka dekontunu, katılımcının pasaportunun ilk sayfa görselini ve JPEG formatında yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf ile birlikte 8 Mayıs 2015 saat 16.00’ya kadar DEİK’e (A. Nil Osmanoğlu, Tel: 0212 339 5020, e-mail: gdabolgesi@deik.org.tr) iletmeleri rica olunur.
 

Kayıt Formu: http://kayit.deik.org.tr/KatilimFormu/67/5037 
 

Diğer İş Konseyleri