TÜRKİYE - AVUSTURYA İŞ KONSEYİ

“TÜRKİYE: KADIN GÜCÜ VE TEKNOLOJİ” TEMASIYLA AVUSTURYA - TÜRKİYE İŞ FORUMU, 27 NİSAN 2021, SALI

Avusturya Federal Ticaret Odaları (WKÖ) ev sahipliğinde, DEİK/Türkiye – Avusturya İş Konseyi ve KAGİDER iş birliğiyle 27 Nisan 2021 Salı günü saat 10.00 – 11.30 arasında "Türkiye: Kadın Gücü ve Teknoloji" temasıyla Avusturya - Türkiye İş Forumu çevrim içi olarak düzenlenecektir.

Söz konusu programda DEİK/Türkiye - Avusturya İş Konseyi Başkanı Gülsüm Azeri, KAGİDER Başkanı Emine Erdem,  Avusturya Ticaret Odaları Birliği(WKÖ) Başkan Yardımcısı Martha Schultz açılış konuşmaları gerçekleştirecektir. Ayrıca panellerde Türkiye ekonomisi ve iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerde beklentiler değerlendirilecek olup, Türkiye'den ve Avusturya'dan girişimciler başarı hikâyelerini ve deneyimlerini paylaşacaktır.

Detaylı program ekte bilgilerinize yer almaktadır. Programda panellerin ardından Türk ve Avusturya tarafından katılımcılar kendi aralarında ikili görüşmeler gerçekleştirebilme imkânı bulacaklardır.  Forum ve ikili görüşmelere katılım için B2Match platformu üzerinden aşağıdaki bağlantı aracılığıyla kayıt gerçekleştirerek bir profil oluşturulması gerekmektedir.

Kayıt linki: https://womanpowerandtechnology2021.b2match.io/

 

TÜRKİYE-AVUSTURYA İŞ KONSEYİ VİYANA TEMASLARI, 17-19 KASIM 2019, VİYANA

Türkiye-Avusturya İş Konseyi, Wien'de 17-19 Kasım 2019 tarihlerinde bir takım temaslarda bulundu. Söz konusu temaslar sırasında Avusturya İş Konseyinin 2020 faaliyetlerinin hazırlığı amacıyla karşı kanat kuruluşu Avusturya Federal Ticaret Odaları ve Büyükelçi Ümit Yardım ziyaret edildi. Ayrıca Vienna Economic Forum'a da katılım sağlandı.

AVUSTURYA İŞ KONSEYİ FAALİYETLERİ İÇİN KOORDİNASYON TOPLANTISI, 2 EKİM 2019, İSTANBUL

Türkiye-Avusturya İş Konseyinin gelecek dönem faaliyetlerinin koordinasyonu amacıyla İş Konseyi Başkanı Gülsüm Azeri, Yürütme Kurulu Üyesi ve Austria Card Genel Müdürü Burak Bilge, Advantage Austria Direktörü Ticari Konsolos Georg Karabazcek ve İş Konseyi Koordinatörü Aycan Damalı 2 Ekim 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir toplantı gerçekleştirdi.

AVUSTURYA TİCARET MÜŞAVİRİ GEORG KRENN İLE ÖĞLE YEMEĞİ, 2 AĞUSTOS 2019, İSTANBUL

Görev süresi biten Avusturya Ticaret Müşaviri Georg Krenn ile Advantage Austria ve Türkiye-Avusturya İş Konseyi arasında gelecek dönemde birlikte gerçekleştirilebilecek faaliyetlerin değerlendirilmesi amacıyla 2 Ağustos 2019'da İstanbul'da bir öğle yemeği gerçekleştirildi. Söz konusu yemek kapsamında, Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig'in 2020'de İstanbul'u bir iş dünyası heyetiyle birlikte ziyaret edeceği paylaşıldı. Heyetin Viyana Ticaret Odası tarafından organize edileceği belirtildi. Ayrıca 2020'de Advantage Austria Ofisi'nin potansiyel faaliyetleri hakkında DEİK ile bilgi paylaşmasına karar verildi.

AVUSTURYA-TÜRKİYE İŞ KONSEYİ TOPLANTISI, 14 OCAK 2019, VİYANA

Türkiye-Avusturya İş Konseyi ve Avusturya Federal Ticaret Odaları (WKÖ) iş birliğiyle 14 Ocak 2019'da Viyana'da Avusturya-Türkiye İş Konseyi Toplantısı düzenlendi. Söz konusu toplantıya; DEİK Başkanı Nail Olpak, WKÖ Başkan Yardımcısı Richard Schenz, Türkiye-Avusturya İş Konseyi Başkanı Gülsüm Azeri, GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Canan Özsoy, Arçelik Dijitalleşme ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Utku Pazar, WKÖ Güneydoğu Avrupa Direktörü Konstantin Bekos, Advantage Austria İstanbul Direktörü ve Ticari Konsolos Georg Karabazcek, Trenkwalder Goup CEO'su Oktay Erciyaz ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Danışmanı Faruk Kurtulmuş katıldı.

T.C. TİCARET BAKANI SN. RUHSAR PEKCAN’IN ZİYARETİ VESİLESİYLE AVUSTURYA-TÜRKİYE İŞ KONSEYİ TOPLANTISI, VİYANA

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan'ın 14 Ocak 2019 tarihinde Viyana'ya gerçekleştireceği resmi ziyaret vesilesiyle DEİK/Türkiye - Avusturya İş Konseyi ve Advantage Austria iş birliğiyle  Avusturya - Türkiye İş Konseyi Toplantısı her iki ülkeden üst düzey iş dünyası temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir.

Söz konusu programa T.C. Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan'ın ve Avusturya Federal Cumhuriyeti Dijitalleşme ve Ekonomiden Sorumlu Bakanı Sayın Margarete Schramböck'ün katılımları öngörülmektedir.

Avusturya ekonomisi 2013 - 2016 yıllarında AB ortalama büyümesinin altında kalmış ancak 2017 ve 2018 yıllarında AB ortalamasının üzerinde büyümüştür. 2019'da da IMF'nin beklentisi Avusturya'nın %2,15 ile AB ortalamasından biraz daha hızlı büyüyeceği yönündedir.

Avusturya'nın genel ithalatında başlıca ürünler elektrikli cihazlar, makinalar, motorlu kara taşıtları, eczacılık ürünleri, plastik ve mamülleri, demir-çelik ve organik kimyasal ürünlerdir. Türkiye'nin Avusturya'ya ihracatında ise motorlu kara taşıtları, tekstil ve gıda ürünleri öne çıkmaktadır. Avusturya ve Türkiye arasında belirtilen sektörlerde iş birliği imkanı bulunmakta olup, elektronik ve bilgi – iletişim teknolojilerinde iş birliği potansiyeli yüksektir.

Avusturya - Türkiye İş Konseyi Toplantısı programı kapsamındaotomotiv ve yan sanayi, otomotiv elektroniği, makine/tarım makineleri, bilgi iletişim teknolojileri, fintech, kimya, ambalaj sanayi, tarım ve hayvancılık sektörleri başta olmak üzere Avusturya'dan önde gelen firmalardan üst düzey temsilciler katılım sağlayacaktır. Türkiye ve Avusturya arasındaki ikili ticari ve ekonomik ilişkilerin ele alınacağı söz konusu toplantıda odak noktası olarak Türkiye ve Avusturya arasında tüm sektörlerde Endüstri 4.0, sanayinin dijitalleşmesi/dijital dönüşüm, bilgi - iletişim teknolojileri alanlarında işbirliği imkanları değerlendirilecektir. Bu bilgiler çerçevesinde katılımcı Avusturya firmaları ile ikili görüşme imkanı bulunacaktır.

Avusturya'ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının güncel pasaportlarında geçerli Schengen vizesi bulunması gerekmektedir.

Türkiye ve Avusturya arasındaki ticari ve ekonomik hareketliliğe önemli ivme katacak söz konusu programa katılmak isteyen üyelerimizin aşağıda yer alan kayıt formunu doldurarak, toplantı katılım bedeli olan 850 Türk Lirası'nın kayıt formunda belirtilen DEİK hesap numarasına 28 Aralık 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar ödenmesi rica olunur.

Kayıt formu:https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/820/11808

Detaylı bilgi için irtibat kişisi:

Sn. Aycan Damalı, DEİK Avrupa Bölgesi

adamali@deik.org.tr, 0212 339 50 74

DEİK VE ADVANTAGE AUSTRIA BULUŞMASI, 4 ARALIK 2018, İSTANBUL

Türkiye-Avusturya İş Konseyi ve Advantage Austria iş birliğiyle 4 Aralık 2018'de Avusturya'nın İstanbul Başkonsolosluğunda Türkiye'deki Avusturya firmaları ile bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya Avusturya'nın Ankara Büyükelçisi Ulrike Tilly, Türkiye-Avusturya İş Konseyi Başkanı Gülsüm Azeri, Advantage Austria İstanbul Direktörü Georg Karabazcek, DEİK Başekonomisti Özlem Yetkin Turan ve çok sayıda Avusturya firma temsilcisi katılım sağladı. Türkiye-Avusturya İş Konseyi Başkanı Gülsüm Azeri, DEİK ve İş Konseyi hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı.

DEİK VİYANA KURUM ZİYARETLERİ, 1-2 KASIM 2018, VİYANA

Türkiye-Avusturya İş Konseyi, 1-2 Kasım 2018 tarihlerinde Viyana kurum ziyaretleri gerçekleştirdi. Söz konusu ziyaretler kapsamında ülkenin önde gelen iş dünyası ve kamu kuruluşlarıyla Türkiye-Avusturya ticari ve yatırım ilişkileri değerlendirildi.

AVUSTURYA EKONOMİK FORUMU, 16 NİSAN 2018, İSTANBUL

Türkiye-Avusturya İş Konseyi, Avusturya Federal Ticaret Odaları (WKÖ) Başkanı Dr. Christoph Leitl'in İstanbul ziyareti çerçevesinde 16 Nisan 2018 tarihinde Avusturya'nın İstanbul Başkonsolosluğunda, Avusturya Ticaret Ofisi Advantage Austria organizasyonuyla gerçekleştirilen Türkiye-Avusturya Ekonomik Forumu'na katıldı.

Diğer İş Konseyleri